4 kwietnia 2016    03:51

Ostatnia środowa sesja Rady Miasta przyniosła ciekawą informację o utworzeniu wśród radnych nowego klubu pod nazwą „Wspólnie dla Marek”. W skład tego klubu weszli: radny Tomasz Błędowski(poprzednio w Mareckiej Wspólnocie Samorządowej),  Marlena Stosio(z Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego) i Robert Szafrański(z Mareckiej Alternatywy). Zastanawiam się czy to coś zmieni w dotychczasowym układzie rady? Do tej pory grupę opozycyjną do burmistrza tworzyło 11 radnych ( MWS + MPS) z 21 zasiadających w całej radzie. Teoretycznie odejście p. Błędowskiego z MWS zachwiało tę większość, lecz co to oznaczać będzie w praktyce, czy układ sił zmienił się? Najbliższe posiedzenia sesji i komisji oraz głosowania nad ważnymi sprawami dla miasta powinny dać odpowiedź na to pytanie.

Inną informacją, którą na sesji potwierdził burmistrz Jacek Orych jest zakończenie rocznej pracy na rzecz miasta i mieszkańców jego zastępcy p. Radosława Bartosika.

Posiedzenie Rady Miasta i poruszane na nim tematy pokazały jeszcze, iż między pewnymi radnymi z opozycji a burmistrzem nadal iskrzy. Emocje i wzajemne uszczypliwości były obecne i na tej sesji. Aczkolwiek swoistym summa summarum były na koniec skierowane do burmistrza słowa przewodniczącego Tomasza Paciorka, cyt. „Gdyby był Pan kiepskim burmistrzem, słabym gospodarzem nie wymagałbym od Pana pewnych rzeczy, ale jest zupełnie inaczej Panie burmistrzu, więc ten poziom trzeba trzymać, po prostu.” Niby nie wprost, ale chyba jednak można odczytać te słowa, że póki co p. Jacek Orych dobrze sprawuje funkcję burmistrza i jest dobrym gospodarzem naszego miasta  :-)

Cała sesja do odsłuchania pod linkiem

http://nagrania.marki.pl/sesja_2016-03-30.mp3

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry