25 marca 2016    06:02

W lutym w sali UM odbyły się konsultacje społeczne, które poruszały szeroko rozumiane bezpieczeństwo na terenie naszego miasta. Podczas konsultacji omawiane były „Założenia Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” oraz wdrożenia ich na terenie poszczególnych gmin powiatu wołomińskiego.  Adresatem tych konsultacji byli mieszkańcy, przedstawiciele organów samorządowych i pozasamorządowych, przedstawiciele placówek oświatowych, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz innych podmiotów gospodarczych. Nielicznie przybyli mieszkańcy(zaledwie kilkanaście osób) merytorycznie jednak podeszli do tematu bezpieczeństwa i w ożywionej dyskusji przedstawili swoje propozycje do „Mapy zagrożeń”.

Wnioski z konsultacji na terenie Miasta Marki są następujące (http://kppwolomin.policja.waw.pl/)

1) podmioty zewnętrzne:

-zwiększenie liczby patroli w pobliżu placówek oświatowych

-Burmistrz Miasta Marki zawnioskował o zwiększenie stanu etatowego KP Marki w związku z dynamicznie zwiększającą się liczbą mieszkańców

-zwiększenie częstotliwości patrolowania ulicy Pałacowej

-podjęcie prewencyjnych działań wobec uczestników ruchu naruszających przepisy ustawy na w/w ulicy

-podjęcie działań w zakresie zwalczania nielegalnych wysypisk odpadów

- podjęcie działań prewencyjnych ukierunkowanych przeciwko zwalczaniu przydrożnej prostytucji na drodze wojewódzkiej 631

-Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Markach zawnioskowała o uwzględnienie obszarów na mapie bezpieczeństwa gdzie najczęściej dochodzi do przemocy w rodzinie.

2) jednostki organizacyjne Policji:

-wskazano na możliwość nawiązywania bardziej efektywnej współpracy lokalnej społeczności z Policją, np. za pomocą e-mail

-wskazano na możliwość przeprowadzenia w szkołach pogadanek (profilaktyka – prewencja kryminalna)

-zwiększenie liczby patroli w pobliżu osiedli i całodobowych sklepów z alkoholami gdzie dochodzi do spożywania alkoholu przez osoby już nietrzeźwe

- zwiększenie nacisku na bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta Marki, z uwagi na: niebezpieczne skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ulicą Szkolną, gdzieØ w wyniku bardzo krótkiego cyklu zmiany świateł, kierowcy samochodów decydują się wjeżdżać na skrzyżowanie podczas nadawanego światła czerwonego dla ich pasa ruchu.

Na spotkaniu pytałam przedstawicieli mareckiej policji o Zieleniec. Niestety, w ocenie funkcjonariuszy teren ten nie należy do bezpiecznych miejsc, ale i do szczególnie niebezpiecznych również (uff).

Jakie obszary Waszym zdaniem powinny znaleźć się jeszcze na "Mapie zagrożeń” i być pod szczególnym nadzorem policji?

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry