15 marca 2016    04:46

Minęło prawie 1,5 roku od powołania nowej Rady Miasta, w tym rok sprawowania w niej funkcji radnego Zenona Skibińskiego z Zieleńca. Jakie zmiany zaszły w tym czasie na Zieleńcu? Jakich inwestycji dokonano w tym rejonie?  Przykro pisać, ale niewiele. Postawiono słup ogłoszeniowy i poprawiono nieco odcinek nawierzchni ul. Ceglanej. O poprawie stanu dróg bocznych od ul. Głównej nie ma co marzyć, bo aura nie sprzyja i nie ma sensu póki co ruszać z takimi pracami (taki sygnału słychać z miejskiego ratusza). Rozumiem to tłumaczenie, ale z drugiej strony codziennie klnę pod nosem wjeżdżając w swoją ulicę, bo muszę kombinować jak pokonać 30 -centymetrowy próg na początku ulicy powstały po zimie(którego ani z prawej ani z lewej nie sposób ominąć) i doły, które są do samej bramy wjazdowej.  Jak jeździć Panie Burmistrzu? O asfalcie na drodze też muszę zapomnieć, bo najpierw musi być zrobione odwodnienie. W planach na ten rok jest wykonanie projektu odwodnienia ul. Głównej(poprzedni projekt, na który wydano pewnie niemałe fundusze, okazał się zły), a potem ulic przylegających. Realizacja całej inwestycji idzie zatem w lata.

Nutką optymizmu napawają głosy o budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Głównej i wykonaniu łącznika tej ulicy ze Stawową. Zgłoszono również Plac Zgody do konkursu Nestlé jako lokalizację, na której może powstać siłownia terenowa(od kwietnia do czerwca przebiegać będzie ogólnopolskie głosowanie). Jest więc szansa na kilka działań, które w konsekwencji poprawią i ożywią obszar Zieleńca. Oby udały się w tej kadencji. Liczę jednocześnie na duże zaangażowanie w tej materii naszego radnego. Na sesjach i komisjach w punkcie „Sprawy różne” bardzo wielu radnych podnosi problemy i potrzeby mieszkańców ze swojego rejonu. Zaś p. Zenon Skibiński (przy całej sympatii dla jego osoby :-) ) milczy jak zaklęty. Czy na Zieleńcu nie ma problemów? Nie chce chyba Pan by przypięto mu łatkę jedynie maszynki do głosowania? Zachęcam do większej aktywności na sesjach i komisjach, zamieszczania informacji o działaniach na rzecz Zieleńca na swoim profilu na Fb lub lokalnych gazetkach oraz rozmów z mieszkańcami i przekazywania im informacji o swojej pracy radnego.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry