Tacy byliśmy jeszcze wczoraj...

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 28 stycznia 2016    07:51

Czas studniówek i karnawału jeszcze trwa. Dziś młodzież bawi się w 5-gwiazdkowych hotelach, a na stołach goszczą wykwintne dania.  Ja tymczasem wracam myślami do swojej studniówki (obowiązywał wówczas strój biało-czarny) i balów w ogólniaku  (tu już czysta improwizacja, jeśli chodzi o stroje :-) ).  Do zabawy wystarczała nam szkolna sala gimnastyczna, a skład menu był prosty i niezbyt wyszukany. Oczywiście wówczas alkohol także był zakazany, ale wiadomo….jak się chce to sposób na przemycenie zawsze się znajdzie :-) . W przeszłości dostęp do wypożyczalni strojów nie był łatwy, toteż przebranie na bal karnawałowy to dopiero było wyzwanie dla wyobraźni. Wysiłek jednak czasem się opłacał, bo raz i mnie przypadł zaszczyt bycia tzw. Królową Balu. Mam zdjęcie z Królem tegoż balu, ale celowo nie pokazuję, bo przebrał się za osobę, która w kartach historii zapisała się haniebnymi czynami (chyba ze ktoś bardzo będzie chciał to wkleję w komentarzu). Tak sobie myślę o tamtych czasach i uśmiecham się, bo prawdziwym wydaje się powiedzenie, ze nie ważne gdzie człowiek sie bawi, ale z kim się bawi, a przez cały ten wpis towarzyszą mi w głowie słowa z pioseki zespołu Uniwerse:

„Tacy byliśmy jeszcze wczoraj
Wystarczał mały gest, wystarczał gest
(Tacy sami jeszcze wczoraj)
I wszystko miało sens
Tacy byliśmy jeszcze wczoraj
A dzisiaj tak jak sen skończyło się
(Tacy sami jeszcze wczoraj)
I gdzie to wszystko jest?”

https://www.youtube.com/watch?v=Ez8IigEQG4g

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry