25 stycznia 2016    02:51

Mamy już wybrane hasło promujące miasto, trwa konkurs na maskotkę Marek, przyszedł więc czas na powstanie hymnu miasta. Z taką propozycją wystąpił na ostatnim posiedzeniu komisji oświaty radny  Zbigniew Paciorek. Mając na uwadze to, iż w przyszłym roku (1 stycznia 2017) przypada 50-lecie nadania Markom praw miejskich, pozostali członkowie komisji z entuzjazmem poparli ten pomysł, jako godny uwagi w przyszłości. Padła nawet propozycja pierwszych wersów hymnu:

Marki Pustelnik Struga trójmiastem naszym jest (słowa Zbigniewa Paciorka)

Prawo i Sprawiedliwość panować będzie w nim (słowa Daniela Kurka)

Obawiam się, ze gdyby obaj Panowie mieliby tworzyć dalszą część pieśni, takie postacie jak Prezes Kaczyński oraz Flora i John Briggs, na bank pojawiłyby się w kolejnych wersach mareckiego hymnu   ;-) . Na szczęście w dzieło tworzenia lokalnego peanu będą pewnie mogli włączyć się wszyscy chętni mieszkańcy. Czasu jest dużo, bo prawie rok.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry