20 września 2015    06:55

Błądzenie przez 700 stron we mgle okazało się być ciekawym doświadczeniem, bo to dobry, polski, solidnie napisany współczesny kryminał. Fabuła trzyma w napięciu, tempo akcji przyzwoite, wątki spójne. Autorka stworzyła interesującą parę bohaterów- komisarzy policji Marcina Sawickiego i Ady Rochniewicz, których pogmatwane życie rodzinne uzupełnia część kryminalną książki. Jednocześnie na tle współczesnej Warszawy Kaja Malanowska pokazuje sytuację i problemy uchodźców w Polsce, a także metody działania sekt religijnych i efekty tych działań. Książka ta jest kolejną z nowości wydawniczych, dostępną w naszej mareckiej bibliotece. Polecam  :-)

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem.
Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę, jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów.Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga.
Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry