Budżet obywatelski, zaspany Zieleniec i nowa grupa na fb

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 14 września 2015    04:05

Od jutra możliwe będzie głosowanie na projekty zakwalifikowane w ramach budżetu obywatelskiego. Potrwa ono do 30 września do północy. Zapewniam, iż każdy z nas pośród 24 projektów znajdzie coś dla siebie. Wszystkie są bardzo ciekawe i potrzebne mieszkańcom. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, iż są ludzie w Markach, którzy myślą o tym, by wspólnie z UM zmieniać to miasto i podejmują inicjatywy w celu realizacji. Zabrakło jednak takich ludzi na Zieleńcu. Okazję, jaką był budżet obywatelski, przespał nasz radny -myślę, że celowo, bo po co realizować sztandarową obietnicę wyborczą(łącznik chodnikowy ul. Głównej z Sowińskiego/Stawową) w pierwszym roku kadencji, jak zostają jeszcze 3 lata, a pomysłów widać więcej brak? Przespali także pozostali mieszkańcy Zieleńca (w tym ja-mea culpa-, lecz co ja poradzę, że choć mądre myśli często mnie prześladują to ja biegam szybciej niż one ;-)  ). Pojawiła się na szczęście szansa, by przebudzić się z tego letargu i tym samym zrehabilitować się poprzez głosowanie na projekt nr 21( http://www.marki.pl/www/aktualnosc-3120-tytul-zadanie_numer_21), który dotyczy budowy chodnika wzdłuż ul. Sowińskiego na odcinku Dobra-Stawowa. To bardzo ważny odcinek drogi, z którego mieszkańcy Zieleńca licznie i często korzystają. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania na ten właśnie projekt, bo to jedyna okazja dla nas na szybką realizację tej inwestycji. Zaznaczam jednocześnie, że każdy mieszkaniec miasta może w sumie zagłosować na trzy projekty, więc można wybrać 1 strategiczny społecznie dla swojego rejonu i 2 wg subiektywnych upodobań. Wszystkie projekty, ich pełne opisy oraz informacja, w jaki sposób można oddać swój głos znajdziecie pod tym linkiem http://www.marki.pl/www/aktualnosc-3099-tytul-budzet_obywatelski__opisy_projektow.

Na koniec tego nieco długiego wpisu informacja o nowej grupie na fb. Grupa Sąsiedzka Marki-Zieleniec(GSMZ) powstała z myślą, by zrzeszać ludzi, którzy społecznie chcą działać na rzecz mieszkańców oraz wspierać inicjatywy, które przyczynią się do ożywiania tej okolicy. Celem GSMZ jest skupienie takich mieszkańców Zieleńca, którzy dostrzegają w swoim lokalnym środowisku dziedziny i obszary wymagające zmian, mają pomysły, co zrobić, by przekształcić otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne lokalnej społeczności, dbają o wspólne dobro oraz poprawę warunków życia w swojej „małej ojczyźnie”, ale przede wszystkim biorą los we własne ręce, a jednocześnie potrafią i chcą współdziałać. Zapraszam mieszkańców Zieleńca do przyłączenia się do grupy, bo wierzę, że razem wypracujemy wiele dobrego.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry