Główna drogą powiatową?

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 26 sierpnia 2015    12:41

Dziś odbyła się pierwsza po okresie urlopowym/wakacyjnym Sesja Rady Miasta. Widać, że nasi radni wypoczęli, gdyż 22 zaplanowane punkty w porządku obrad, przedyskutowali i przegłosowali bardzo sprawnie. Natomiast wyjątkowym wydarzeniem(podkreślanym z zachwytem przez przewodniczącego Paciorka ;-)  ) na tej sesji było pojawienie się  2 z 3 naszych powiatowych radnych-panów J. Werczyńskiego i A. Werelicha. Tematy poruszane przez wszystkich zainteresowanych głównie dotyczyły zamknięcia szkoły specjalnej w Markach, przyszłego nowego gimnazjum i dróg. Losy tej szkoły są już przesądzone, ale radni z powiatu zapewnili, iż tymczasową lokalizację zapewnią na razie w Radzyminie. Sprawa budowy nowego gimnazjum nie wygląda optymistycznie, bowiem każdy z partycypujących czeka na to, który z podmiotów wykona pierwszy krok w zakresie tej inwestycji. Cóż, nie wróży to dobrze na szybkie powstanie tej nowej placówki oświatowej, tak bardzo potrzebnej i wyczekiwanej przez mieszkańców.  Temat dróg krążył wokół dzisiejszej uchwały Rady Miasta w sprawie przyjęcia zadania przygotowania dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej w ul. Sosnowej i Kościuszki (budżet powiatowy przeznaczył na to zadanie 100 tys. zł). Burmistrz J. Orych zwrócił także uwagę, iż słusznym wydawałoby się przekształcenie ulic Stawowej i Głównej w drogi powiatowe, które docelowo łączyłyby się z ul. Dworkową w Kobyłce. Dla mieszkańców Zieleńca to chyba dobra informacja, bowiem posiadanie statusu drogi powiatowej zawsze jest bardziej priorytetowe z zakresie odśnieżania, remontowania czy skomunikowania. Radni z powiatu na szczęście są przychylni tej propozycji :lol: .

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry