Wspólnie twórzmy strategię gminy

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 16 lipca 2015    09:25

Na stronach mareckiego Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) ukazały się ostatnio dwie ciekawe, anonimowe i ważne ankiety skierowane do mieszkańców w celu identyfikacji problemów społecznych w naszym mieście. Obie mają służyć ukierunkowaniu i przygotowaniu dokumentu programowego, jakim jest Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2021. Pierwsza z ankiet zawiera pytania o atuty i słabe strony takich obszarów jak służba zdrowia, edukacja, kultura, oświata, bezpieczeństwo, rekreacja, organizacja czasu wolnego dla dzieci, sytuacja osób starszych czy też niepełnosprawnych. Te 31 istotnych pytań daje nam mieszkańcom możliwość wypowiedzenia swojej oceny i oczekiwań w zakresie tych obszarów. Warto z tego skorzystać i odpowiedzieć na nie pod tym linkiem:   http://www.marki.pl/www/pliki/ankieta_dla_mieszkazcw.pdf

Druga z ankiet dotyczy równości szans kobiet i mężczyzn w obszarze społecznym lub zawodowym.  Pytania dotyczą ewentualnego problemu dyskryminacji ze względu na płeć na terenie naszej gminy. Odpowiedzi na te ważne sprawy możemy udzielić pod tym linkiem:

http://www.marki.pl/www/pliki/ankieta_o_rwnozci_szans.pdf

Zachęcam wszystkich do wypełnienia tych, podkreślam anonimowych ankiet, bo to daje nam rzadką możliwość wypowiedzenia swojego zdania, oceny i sugestii dla urzędników w ważnych obszarach dotyczących mieszkańców miasta.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry