28 maja 2015    03:00

Wczorajsza sesja Rady Miasta kolejny raz pokazała, że kadencja nowego Burmistrza nie będzie łatwa i przyjemna. Jednym z punktów do rozpatrzenia przez Radę miały być zgłoszone przez Niego poprawki do budżetu dotyczące rozbudowy monitoringu i oświetlenia, projektu budowy ciągu ulic Karłowicza i Sobieskiego, modernizacji ulic w Markach, rozbudowy Przedszkola Publicznego nr 3, modernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz budowa ulicy Rolnej(w bardzo wysokim standardzie, czego pozazdrościć mogą inni mieszkańcy). Ta ostania poprawka wzbudziła największe emocje w gronie radnych. Przedstawiciele Mareckiej Wspólnoty Samorządowej(MWS) i radni ze Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga(MPS), stanowiący razem większość w obecnej Radzie Miasta(11z 21), kolejny raz krytycznie odnieśli się do budowy ulicy Rolnej. Czy słusznie? Moim zdaniem nie, bo projekt budowy tej ulicy jest już sfinansowany i gotowy, ponadto na poprzedniej sesji opozycyjna 11-ka pod presją pytań mieszkańców z Rolnej zgodziła się jednak na budowę ich ulicy. Nie ma sensu przekładania tej inwestycji na następny rok budżetowy. Ogólnie zachowanie i głosowanie radnych z MWS i MPS jest dla mnie irracjonalne i niezrozumiałe. Głosowanie „dla zasady” przeciwko pozostałym radnym i burmistrzowi jest wręcz głupie i szkodliwe dla mieszkańców i miasta. Swoją butą i irracjonalnym głosowaniem na wczorajszej sesji zablokowaliście pozostałe inwestycje tak bardzo potrzebne temu miastu. Mam nadzieje, że obudzeni dzisiejszego ranka z kacem moralnym przemyślicie swoje zachowanie i zaczniecie racjonalnie myśleć. Postarajcie się współpracować ze wszystkimi w Radzie Miasta, pokazując nową, lepszą niż w poprzednich kadencjach jakość działania i wysokie standardy. Kompromisy łączą i pozwalają pójść do przodu, i tego życzę wszystkim radnym na jutrzejszym spotkaniu z Burmistrzem.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry