23 kwietnia 2015    02:31

Jadąc ulicą Główną przez Zieleniec można pomyśleć, że przejeżdża się przez miejsce spokojne, ciche i całkiem ładne. Brak hałasu miejskiego transportu, domy czyste od tandetnych reklam, sporo zieleni-wszystko to składa się na estetyczny wygląd tego terenu. Są jednak dwa miejsca przy głównej ulicy Zieleńca, które burzą ten ład i poczucie estetyki. Pierwszym jest rumowisko po spalonym domu. Ta ruina stoi już trzy lata i nikt z właścicieli nie pomyślał o uporządkowaniu tego terenu. Kupa gruzu i kamieni, brzydota bijąca po oczach, która zwraca uwagę każdego, kto tędy przejeżdża lub przechodzi. Osobiście bolą mnie takie widoki. Sprawą zainteresowałam naszego radnego p. Skibińskiego. Może fakt, iż ta „wizytówka” Zieleńca sąsiaduje z jego sklepem sprawi, że podejmie interwencję tam gdzie trzeba(choć do tej pory mu to nie przeszkadzało :( ).

Drugim miejscem, również przy głównej ulicy, jest pusta działka(właściciele gdzieś poza Markami), która również znacznie szpeci krajobraz Zieleńca. Uschnięte brzozy po małej „powodzi”, która dotknęła ten teren przed kilku laty, czekają chyba, aż wiatr je powali. Póki co stoją i straszą okolicznych mieszkańców. Dodatkowym „walorem” tej działki jest składzik urządzony przez zaradnego mieszkańca, który skorzystał z wolnego terenu i składuje tam wszystko co mu się podoba. Jemu ten bajzel nie przeszkadza, a innym jak się nie podoba, to niech odwrócą głowę-z takiego założenia mam wrażenie, że wychodzi. Ilekroć tamtędy przejeżdżam, to aż mnie skręca ze zlości, ze sami sobie tworzymy tak paskudny krajobraz.

Mówi się, że otoczenie jest odbiciem charakteru kształtujących je ludzi. Te dwa przypadki nie wystawiają nam pozytywnej oceny. Całe szczęcie, że większość mieszkańców dba o swoje otoczenie, co w większej mierze przekłada się na coraz bardziej estetyczny wygląd Zieleńca.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry