22 kwietnia 2015    01:47

Rzeźba od zawsze była elementem kompozycji ogrodu, który stwarza nam nieograniczone możliwości aranżacyjne, a one zaś w dużej części zależne są od naszej wyobraźni oraz upodobań. Ogród najczęściej utożsamiamy z miejscem, w którym dominują zróżnicowane rośliny, lecz coraz częściej można spotkać w nim także rzeźby, kamienie, konary lub donice, jako dodatkowy element dekoracyjny.

Zakładając swój ogród w pierwszej kolejności skupiłam się wyłącznie na roślinach. Dopiero później pomyślałam o wkomponowaniu w jego wygląd różnych rzeźb. Początkowo niektóre z nich funkcjonowały jako fontanny lecz z czasem, pod wpływem warunków atmosferycznych(gorączka latem, mróz zimą) pozostały juz tylko jako „suche” elementy ogrodu. Pomimo tego padający deszcz wypełniając część z nich, w naturalny sposób zmienił je w poidełka dla spragnionych w upalne dni ptaków i mojego psa. Wszystko to razem sprawia niezwykły nastrój otoczenia, w którym kocham przebywać i odpoczywać. W swoim zielonym zakątku spędzam z radością i przyjemnością każdy dzień lata.

Fotki z mojego ogrodu

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry