26 marca 2015    02:31

Wczoraj odbyła się sesja, na której zaprzysiężony został 21 radny. Większość w Radzie Miasta posiada teraz MWS(Marecka Wspólnota Samorządowa), która właśnie na tej sesji wykorzystała ten fakt i pokazała pierwszy swój pazurek. Zaproponowali oni poprawkę do projektu uchwały, w wyniku której 380 000 pierwotnie przeznaczone na ul. Rolną zostało przesunięte na poprawę nawierzchni ciągu ul. Sobieskiego. Zanim doszło do głosowania nad tą poprawką, odbyła się burzliwa dyskusja, w której swoje niezadowolenie i wskazywanie na niezgodne z prawem takie działanie wyrazili pozostali radni oraz burmistrz. Ostatecznie poprawkę przegłosowali radni MWS, a pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu. Coś czuję, że to dopiero początek rozgrywania głosami wielu ważnych kwestii w pracach Rady Miasta i burmistrza. Radni MWS mając większość będą teraz dyktować innym tempo i kierunek dalszych działań, „drapiąc i wbijając swoje pazurki” coraz głębiej i coraz bardziej śmiało.

Z ważnych decyzji, jakie zapadły na wczorajszej sesji, to powołanie nowego skarbnika Urzędu Miasta tj. pani Beaty Orczyk oraz przyjęcie projektu uchwały dotyczącego Regulaminu Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry