16 marca 2015    06:22

Wybory uzupełniające do Rady Miasta już za nami i, co dla wielu mieszkańców Zieleńca jest zaskoczeniem, 21-ym radnym został p. Zenon Skibiński z Mareckiej Wspólnoty Samorządowej(MWS), która jak wiemy silnie związana jest z byłym burmistrzem Januszem Werczyńskim. Wyborem tym mieszkańcy zadecydowali o takim obecnie układzie sił w Radzie, który przypuszczalnie pozwoli większości opozycyjnej nieco utrudnić działania burmistrza Orycha.. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że upływający czas wpłynie korzystnie na prace wszystkich radnych i pokaże, iż współpraca może być pomimo tego konstruktywna dla mieszkańców miasta.

Co dla mieszkańców Zieleńca oznacza ten wybór? Pan Zenon Skibiński, to wieloletni mieszkaniec tego rejonu, właściciel sklepu, wiecznie uśmiechnięty człowiek. W Kurierze Mareckim tuż przed wyborami ukazała się z Nim rozmowa (nota bene umieszczając ją dopiero na 5-ej stronie, MWS niestety nadszarpnęła tym samym rangę swojego kandydata). Zapytany o najpilniejsze do rozwiązania problemy na Zieleńcu, wskazał na potrzebę skutecznego odwodnienia tego rejonu i wybudowanie chodnika-łącznika między ulicami Główną i Stawową. To oczywiście bardzo ważne tematy dla tego rejonu i jeśli choćby jeden z tych problemów zostanie przez p. Skibińskiego rozwiązany, to nie będzie to czas stracony dla Zieleńca.

Oczywiście wygranemu należą się gratulacje, co też publicznie czynię ;) Pozostałej dwójce tj, p. Brzezińskiej i Piotrowskiemu także winszuję wyniku. O czwartym natomiast nie wspomnę, bo nie chcę człowieka dobijać.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry