Komu zaufa Zieleniec w wyborach uzupełniających?

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 10 marca 2015    10:39

W niedzielę ważne wybory dla mieszkańców Zieleńca. W końcu zostanie wybrany ostatni, ale jakże ważny radny do Rady Miasta, który ma być przedstawicielem naszego okręgu i przełamać dotychczasowy impas w pracach Rady. Choć w ostatnich 4 latach dało zauważyć się zmiany na naszym terenie(chodnik, plac zabaw, rowy odwadniające, lustro) to i tak wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Dlatego warto poświęcić uwagę na propozycje, jakie mają dla nas ubiegający się o nasz głos. W mojej skrzynce na listy znalazłam 2 „agitki”, które przeczytałam z uwagą (gazetka Ekspres Marecki oraz ulotka). Dotyczyły one osoby p. Izabeli Brzezińskiej i p. Marcina Piotrowskiego. Skupiając się na tym, co przeczytałam w obu, zestawiłam to w tabeli. Oto wynik (na czerwono zaznaczyłam działania związane stricte z Zieleńcem):

Burmistrz rekomendując p. Izabelę Brzezińska przedstawił Ją, jako osobę zaangażowaną w sprawy szkoły, w której uczy(SP4) i osiedla „Horowa Góra”. O zaangażowaniu w sprawy mieszkańców Zieleńca nie wspomniał ani jednym słowem, bo przez 8 lat raczej ich nie było. I choć głosowałam na Niego i trzymam kciuki za jego pracę na rzecz wszystkich mieszkańców, to dla mnie tą rekomendacją „strzelił sobie w stopę”, a dokładniej w stopę p. Brzezińskiej.

Z publikacji Grupy Marki 2020, która prześledziła nagrania z 59 sesji poprzedniej kadencji (przypomnę, że p. Brzezińska uczestniczyła w nich wówczas) wynika, iż wnioski do jakich doszli stawiają byłą radną w niekorzystnym świetle, oto treść cytowana z ustaleń: „Zacznijmy od tych, którzy odzywali się najmniej lub wcale (!). Jak wynika z protokołów radna Danuta Święczkowska w ciągu czteroletniej kadencji nie odezwała się ani na jednej sesji. Drugie miejsce od końca zajmuje radna Izabela Brzezińska, która zabierała głos podczas trzech sesji.” Cóż, cytat mówi sam za siebie. Żeby nie być posądzoną o stronniczość przytaczam również cytat z tej samej analizy, ale dotyczący p. Piotrowskiego: „Grupę radnych wypowiadających się na co najmniej czterdziestu sesjach otwiera Tadeusz Skłodowski. Kolejni w statystykach, tuż za podium, są Michał Jaroch i Paweł Pniewski. Natomiast najaktywniejszymi radnymi podczas sesji okazali się radni: Jacek Orych, Marcin Piotrowski i Dariusz Pietrucha.” Całość artykułu można przeczytać pod tym linkiem http://www.marki2020.pl/milczki-i-wygadani-radni/

Cóż, z zestawienia wynika, iż to p. Piotrowski jednak znacznie więcej zrobił i zamierza dalej robić dla mieszkańców Zieleńca. Dlatego jest nr 1 na mojej krótkiej liście :) To właśnie na Niego oddam swój głos. Jeśli przekonałam Was tym wpisem, to gorąco zachęcam do pójście na wybory i zagłosowanie na p. Marcina Piotrowskiego.

Dwóch pozostałych kandydatów tj. p. Skibiński i Borkowski nie „dotarli” jak dotąd do mojej skrzynki na listy ze swoimi propozycjami odnośnie Zieleńca. Do domu również. Widocznie jako mieszkance tego rejonu nie mają nic ważnego do przekazania i przekonania mnie do swoich kandydatur.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry