Dorzuć się do puszki WOŚP

Dwie różne skarpetki – przyłącz się do akcji

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 5 marca 2015    09:55

Pamiętacie akcję Ice Bucket Challenge? Teraz mamy kolejne przedsięwzięcie wzorowane na tej słynnej i zabawnej momentami inicjatywie. 21 marca przypada Światowy Dzień Chorych na Zespół Downa. W Polsce ruszyła już społeczna kampania na rzecz chorych i pierwsze znane osoby w geście solidarności z nimi założyły dwie różne skarpetki, a zdjęcia czy filmiki opublikowały w Internecie (np. Danuta Hubner i Jerzy Buzek). Celem akcji jest przede wszystkim zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zespołu Downa, propagowanie praw ludzi cierpiących na tę wadę genetyczną, a także integracja z nimi. 21 marca mamy okazję zwrócić na siebie uwagę, a tym samym zauważyć problemy ludzi z Zespołem Downa. Data związana jest z istotą tego genetycznego zaburzenia, czyli trisomią 21 chromosomu. Oznacza to, że chore osoby w 21 parze chromosomów zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Symbolem tego jednego dodatkowego, niepasującego chromosomu mają być właśnie te dwie niepasujące do siebie skarpetki. Serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji. Ja również, jak widać na zdjęciu, włączyłam się w nią :)

Tradycją w tego rodzaju akcji są również nominacje dla 3 znanych, popularnych osób. Moje kieruję zatem do osób znanych i lubianych w naszym mieście czyli państwa: radnej Agnieszki Lużyńskiej, blogera Tadeusza Markiewicza i oczywiście do naszego Burmistrza Jacka Orycha.  Mam nadzieję, że ta nominacja będzie dla Nich wyróżnieniem i tak jak inne znane osoby w Polsce wykonają zadanie z uśmiechem na ustach. Z dużym zaciekawieniem czekam na efekty nominacji (jakie skarpetki mogą założyć???). A tak przy okazji, to może ogłosimy lokalny konkurs na najciekawsze czy najbardziej oryginalne zestawienie skarpetek, którego rozstrzygnięcie byłoby w dniu 21 marca?

Wszystkie 3 nominowane osoby wykonały zadanie, za co serdecznie dziękuję.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry