4 grudnia 2014    09:04

Często narzekamy na dzisiejszą młodzież, o której mówimy, że jest arogancka, leniwa, beztroska i nieodpowiedzialna. Jednak są  wśród nas też ludzie młodzi, którzy mają swoje ambicje, ciężko pracują na swoją pozycję w społeczności, mający marzenia i realizujący je. Przykładem niech będą dwie osoby-utalentowane, pracowite, które dzięki tym zaletom  mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Pierwszą z nich jest Monika Matusik . Ta młoda 25-letnia markowianka jest autorką wydanej w tym roku powieści „Przegapić życie”. Książkę zaczęła pisać kilka lat temu,  na początku tylko dla siebie. Po jakimś czasie, ta uparta osóbka postanowiła zawalczyć o jej wydanie. Udało się. Znalazły się dwa wydawnictwa zainteresowane powieścią Moniki. Dziś Jej książkę możemy znaleźć  w sprzedaży internetowej Empiku. Warto zaznaczyć, że zdaniem czytelników  debiut Moniki „Przegapić życie” jest na 58 miejscu (wśród 1060 książek) w kategorii Literatura piękna. Monice oczywiście gratuluję sukcesu. Wiem, że ma już pomysł na następną książkę. Czekam zatem z niecierpliwością na wydanie.

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent mikołajkowy lub świąteczny, lubicie zaskakujące zakończenia fabuły, to ta powieść  jest  godna polecenia.

„Amelia leczy się w ośrodku chorób psychicznych, gdyż cierpi na zaniki pamięci. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Bohaterka jest bardzo inteligentna, mądra, ma swój punkt widzenia na wiele spraw. Jej świadomość działa wybiórczo, ale kobieta nie zgubiła zupełnie wspomnień: te najwspanialsze pieczołowicie pielęgnuje. Opowiada o ukochanej pracy, o szalonej wyprawie do Grecji z nowo poznanym Piotrem i wyjątkowym uczuciu, jakie ich połączyło. Dlaczego jednak nie wszystko pamięta i co kryje jej przeszłość?”

Drugą młodą i zdolną dziewczyną jest Natalia Rymuza. Ta piękna nastolatka z Zieleńca od trzech lat kontynuuje swoją przygodę z tańcem. A taniec jest wymagającą dziedziną- to wiele godzin treningów, dobra kondycja,systematyczne ćwiczenia oraz dużo czasu,  pasji i poświęcenia. Natalia wszystko to realizuje w mareckim Klubie Sportowym ACRO DANCE. Wraz z koleżankami ze swojej formacji  ma na  koncie większe i mniejsze sukcesy. Ostatnim wielkim osiągnięciem było zajęcie  I miejsca w Mistrzostwach Polski PZTSport Warszawa w dniu 22.11.2014 r. w kategorii Mini Formacja Disco Dance  Freestyle. Gorąco gratuluję!! Tej urokliwej nastolatce, życzę wielu jeszcze takich sukcesów w tańcu, ale również w innej dziedzinie (bowiem Natalią zainteresowały się agencje modelingowe).

Na koniec chcę jeszcze napisać kilka słów o rodzicach obu dziewcząt. Pamiętajmy, że bez ich wsparcia, zaangażowania, poświęconego czasu, troski i trudu wychowania,nie byłoby takich osiągnięć. Sukcesy Waszych córek są również Waszymi.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry