Wszystko już (prawie) jasne.

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 3 grudnia 2014    05:43

Mamy już wyniki wyborów. Nowym Burmistrzem Marek , przewagą ok. 2 tysięcy głosów, został p. Jacek Orych. Serdeczne gratulacje.  Wiele wyzwań i ciężkiej pracy czeka p. Jacka. Wszyscy wyborcy z uwagą będą przyglądać się  pierwszym  działaniom i decyzjom nowego Burmistrza. W wywiadzie dla  Tu Wołomińskie (portal internetowy) zapytany o zadania na początku kadencji, odpowiedział:

- Co tu dużo mówić - przede wszystkim przed nami jest uchwalenie budżetu. Osoba, która obejmuje urząd, otrzymuje projekt budżetu przygotowany przez poprzednika. Szkoda, że tego projektu nie zobaczyliśmy wcześniej. Budżet zostanie przekazany radnym na pierwszej sesji i będziemy mieć mało czasu na dyskusję. Kilka pilnych spraw trzeba będzie załatwić od razu - mam na myśli sprawę wyjazdu z Zygmuntowskiej i kwestie bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 4 - mówi J. Orych. - Szybko musimy nawiązać też kontakt z wykonawcą obwodnicy na terenie Marek. Kilka kwestii tu jest do załatwienia m.in. postaramy się o zwiększenie ochrony akustycznej, zapewnienie przejezdności przez Marki w trakcie realizacji budowy i przepływ informacji na temat postępu prac. 
Ponadto głównym wyzwaniem to spokojne przyjęcie (świadomie nie używam słowa przejęcie) urzędu. Nie wiem, jakie nastroje panują w urzędzie, ale wierzę, że szybko będziemy mogli nadawać na jednych falach. Nie chcę proponować rewolucji, ale ewolucję i liczę na pomoc - nie tylko ze strony urzędników.

Mieszkańcy Zieleńca również liczą na zainteresowanie się ich pilnymi sprawami, tj. budową chodnika-łącznika między ul. Główną a Stawową czy Sowińskiego. Utwardzenie dróg to najważniejszy temat chyba wszystkich mieszkańców tego rejonu. Inną ważną kwestią jest brak koszy na śmieci- na Zieleńcu nie ma ani jednego kosza. Poważnym problemem jest brak komunikacji miejskiej w tym rejonie, szczególnie dla osób starszych, które chcą dotrzeć do przychodni czy kościoła. Ale to wszystko jeszcze przed nami. 4 lata kadencji to dużo i mało. Jeśli choć jedną z tych ważnych spraw uda się zrealizować na Zieleńcu nowemu Burmistrzowi i nowej Radzie Miasta, będę zadowolona.

To jednak nie koniec wyborów(stąd w tytule słowo prawie).Pan Jacek Orych został też wybrany jako radny do RM, toteż konieczne są wybory uzupełniające w okręgu nr 8. Liczy się chyba tylko dwóch graczy w walce o mandat radnego, na których najliczniej głosowali mieszkańcy Zieleńca. Są to panowie Zenon Skibiński (122 głosów) i Marcin Piotrowski (117 głosów). Różnica w głosach niewielka.Obu panom gratuluję wyniku. Czekamy zatem na ogłoszenie terminu wyborów uzupełniających. Ten pozostały czas niech będzie refleksją i trafnym przemyśleniem dla mieszkańców Zieleńca, weryfikacją działań obu panów na rzecz naszego rejonu.

Cóż, niech wygra najlepszy.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry