Nastroje przed II turą wyborów

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 23 listopada 2014    05:08

Przed nami ostateczna rozgrywka o fotel  Burmistrza. Kandydatami zastali p. J. Werczyński i p. J. Orych. Obu Panów nie znam osobiście , obu szanuję, ale…

Pan Werczyński to zdolny, wykształcony, inteligentny człowiek. Świetny mówca. Niestety po 18 latach całkowicie wypalony. Brak mu pomysłu na rozwój Marek. Swoje doświadczenie samorządowe powinien może wykorzystać w strukturach powiatowych(Rada Powiatu).

Pan Orych natomiast to młody, dynamiczny człowiek, autor i współautor wielu społecznych akcji. Zapalony biegacz. Powiew pewnej świeżości. Czy podoła? Nie wiem, ale chcę dać szansę komuś nowemu, komuś kto ma zapał, by coś robić , zmieniać, rozwijać.

Buszując w internecie po różnych forach można zauważyć, że obaj Panowie mają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Autochtoni (rodowici mieszkańcy Marek) stoją murem za obecnym Burmistrzem Werczyńskim. Natomiast ludzie młodzi, napływowi, pragnący zmian przychylni są osobie Pana Orycha.

A jak zagłosują mieszkańcy Zieleńca? Któremu z kandydatów zaufają na kolejne 4 lata? Czas pokaże. Ze swej strony mocno zachęcam do udziału w II turze wyborów, bo to przełoży się być może na wygląd i zmiany na naszym Zieleńcu.

Rada Miasta już wybrana. Rejon Zieleńca reprezentuje  p. Jacek Orych. Jeśli wygra wybory na Burmistrza, będą wybory uzupełniające.  Najwięcej głosów po J. Orychu otrzymał p. Zenon Skibiński (właściciel sklepu Igor). Czy to On będzie reprezentantem Zieleńca w przyszłej Radzie Miasta? Wyborcy zdecydują.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry