Zapobieganie epidemii

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 11 marca 2020    13:14

Komunikat dla mieszkańców naszego miasta

W środę rząd podjął decyzję o przerwaniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 marca do 25 marca w żłobkach, klubach dziecięcych, przedszkolach i szkołach. W czwartek i piątek placówki jeszcze będą otwarte, ale będą świadczyć jedynie opiekę nad dziećmi. Od poniedziałku publiczne i niepubliczne jednostki edukacyjne będą zamknięte. Rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do mareckich placówek oświatowych prosimy o śledzenie Librusa oraz stron internetowych (miasta i placówek edukacyjnych). Na bieżąco będziemy Państwa informować. Przypominamy, że przerwa w edukacji nie jest formą ferii. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jest to "czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji".

Dlatego - decyzją władz miasta - od czwartku (12 marca) do odwołania nie będą działać inne placówki miejskie. Nieczynne będzie Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). Nie będzie można korzystać z basenu, nie będą czynne: hala widowiskowa i sportowa, zostają odwołane koncerty, spotkania i zajęcia na terenie obiektu przy Wspólnej 40-42. W sprawie już zakupionych biletów na wydarzenia prosimy o kontakt bezpośrednio z MCER (tel. 22 100 23 41).

Od jutra odwołane są także zajęcia i wydarzenia w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Zostanie zamknięte również Centrum Aktywności Fabryczna 3. Od czwartku przestanie działać również miejska biblioteka oraz jej filie w Strudze i Pustelniku. Nie będzie zajęć prowadzonych przez Akademię Piłkarską Marcovia Marki, nieczynne też będą miejskie obiekty sportowe (dotyczy to również miejsc wynajmowanych przez podmioty zewnętrzne w szkołach i placówkach miejskich).

Prosimy i zalecamy jak najmniejszą aktywność i pojawianie się w miejscach publicznych (Urząd Miasta Marki, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wodociąg Marecki, Zakład Usług Komunalnych, Centrum Usług Wspólnych) tylko w pilnych i niezbędnych sprawach. Większość spraw możecie Państwo załatwić telefonicznie i za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w jakiej do tej pory nie byliśmy. Być może środki, które wprowadzono, mogą wydawać się zbyt uciążliwe. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest jednak najważniejsze. Mam nadzieję, że działania, które podejmujemy, przyczynią się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Wszystkie bieżące informacje będziemy publikować na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter).

Galeria

zdjecie: 129115
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry