Projekt regulaminu nadawania nazw miejskim obiektom

Mikołaj Szczepanowski BlogMikSzczepanowskiego

 20 marca 2020    08:00

Kilka tygodni temu mieszkańcy zwrócili nam uwagę na nie przystające do dzisiejszych czasów rozwiązania w regulaminie nadawania nazw miejskim obiektom. Wskazywali przede wszystkim na brak konieczności poinformowania mieszkańców o zamiarze nadania nazwy.

Dwa tygodnie temu razem z Tomasz PaciorekJacek Domaszczyński i Michał Piwko złożyliśmy propozycje nowego regulaminu. W tym miejscu chciałbym podziękować też mieszkańcom, którzy pomogli nam w jego opracowaniu.

Do najważniejszych zmian zaliczyłbym wprowadzenie konieczności zachowania zgodności z tradycją i historią, w tym z dziejami Marek, upoważnienie do zgłaszania wniosków grupy co najmniej 50 mieszkańców (dotąd 20) i konieczność poinformowania na stronach miasta o zamiarze nadania nazwy obiektowi.

Mamy jeszcze kilka wątpliwości, np. kwestie związane z upamiętnianiem osób fizycznych i ich weryfikacją w IPN-nie. W ubiegłym tygodniu dostaliśmy pierwsze poprawki od miejskich prawników i mam nadzieję, że skoro na weekend #zostajęwdomu to znajdę czas na dopracowanie projektu.

Galeria

zdjecie: 129129
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry