Kamery kontra zgromadzenia

Paweł Pniewski UMMarki

 26 marca 2020    13:26

Prosimy o przestrzeganie zakazu zgromadzeń. Jeśli miejskie kamery zarejestrują takie spotkanie, zostanie o nim poinformowana policja.

We wtorek rząd wprowadził zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

- Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem – czytamy na stronie rządu.

W związku z tym, z uwagi na sytuację epidemiologoczną, nasz monitoring będzie czuwać nad przestrzeganiem tego rozporządzenia.

- Jeśli będzie dochodzić do większych spotkań, będziemy o nich informować marecką policję, która ostatnio została wzmocniona dodatkowymi patrolami. Nasze kamery znajdują się w wielu punktach miasta m.in. przy placach zabaw, boiskach i miejscach rekreacji. Miasto znajduje się pod naszą obserwacją przez 24 h na dobę. Przede wszystkim jednak liczymy na Państwa zdrowy rozsądek – mówi Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek.

Ograniczenie wyjść na zewnątrz to na razie jedyny sposób na ograniczenie zasięgu koronawirusa. Temu celowi służy również społeczna akcja „Zostań w domu”. Do tej pory w naszym mieście nie wykryto żadnego przypadku (stan na środę, 25 marca), ale w powiecie już się pojawił w dwóch miastach. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia tego roku.

Galeria

zdjecie: 129138
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry