Kolejna próba wyłudzenia na koronawirusa

Paweł Pniewski UMMarki

 26 marca 2020    13:29

Nie wnoście żadnych opłat dezynfekcyjnych.

Oszuści znów dają znać o sobie. Tym razem żerują na poczuciu (braku) bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy sygnał od osoby, która zamówiła paczkę w popularnym serwisie aukcyjnym. Zanim przesyłka nadeszła, w telefonie pojawił się SMS z informacją, że należy najpierw uiścić „opłatę dezynfekcyjną”. Jej wysokość nie była wysoka – raptem 1,5 zł, ale w tej historii chodzi o znacznie większe pieniądze. Złodzieje chcą bowiem uzyskać dostęp do konta, by je potem – jak pewnie się Państwo domyślają – wyczyścić. Przy „wnoszeniu opłaty dezynfekcyjnej” trzeba się bowiem zalogować do konta, podając własne hasło. Apelujemy do Państwa, by nie dać podejść oszustom.

Galeria

zdjecie: 129139
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry