Przebudowa odcinka Okólnej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 2 kwietnia 2020    16:53

800-metrowy odcinek ulicy Okólnej, między Słoneczną a Bielówek, zostanie kompleksowo wyremontowany. Roboty ruszą na wiosnę. W zakresie prac znajdują się:

- budowa kanalizacji deszczowej
- budowa nowej nawierzchni asfaltowej
- budowa drogi rowerowej i chodnika
- budowa parkingów i pętli autobusowej
- budowa oświetlenia

Zwykle roboty drogowe realizuje nasze miasta. W tym akurat przypadku będzie inaczej. Czuwa nad nimi oraz finansuje je operator centrum logistycznego przy Okólnej – firma Hillwood. Realizacja będzie owocem porozumienia zawartego w 2017 r.

- Mamy na terenie miasta (szkoda, że wciąż tak niewielu) inwestorów prywatnych, którzy angażują się w publiczne inwestycje drogowe. Tak było z przedłużeniem ulicy Szkolnej, tak było z wybudowaniem ul. Promiennej, tak będzie z przebudową odcinka ulicy Okólnej. Całość kosztów inwestycji pokrywa firma Hillwood. Gdybyśmy my to robili, musielibyśmy wyłożyć z miejskiej kasy 8 mln zł – szacuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

– Centra logistyczne – takie jak nasze – przyciągają inwestorów i tworzą nowe miejsca pracy. Cieszymy się, że dzięki naszym inwestycjom w publiczną infrastrukturę możemy przyczynić się do poprawy komfortu funkcjonowania nie tylko naszych najemców, ale również okolicznych mieszkańców i pracowników przedsiębiorstw – dodaje Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

W trakcie realizacji prac planowane są zajęcia pasów ruchu przy przebudowie ul. Okólnej:
17.04 - 06.05.2020 r. - ulica Kresowa - prace i czasowe zamknięcie  
06.05 - 10.05.2020 r. - ulica Okólna - czasowe zamknięcie do frezowania nawierzchni (1 dzień)
11.05 - 29.07. 2020 r. - ulica Okólna - wprowadzenie ruchu wahadłowego lewą stroną jezdni
03.08 - 24.09.2020 r. - ulica Okólna - wprowadzenie ruchu wahadłowego prawą stroną jezdni
24.09.2020 r. - zamknięcie ul. Okólnej, warstwa ścieralna (1 dzień)

- W trakcie budowy kanalizacji deszczowej dodatkowo będą zamykane odcinki po ok. 100 m., gdzie ruch będzie sterowany ręcznie - informuje Hillwood.

Przebudowa tego odcinka ul. Okólnej zakończy się jesienią tego roku.

Galeria

zdjecie: 129148
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry