Dariusz Żuczek - wspomnienie

Antoni Widomski AkcjaKatolicka ProMemoria

 8 kwietnia 2020    20:21

Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie. Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Boga. (Rz 14, 7-8)

Tak trudno pogodzić się z tym, że Ktoś odszedł. Ktoś kogo kochaliśmy nad życie, Ktoś, kto był dla nas wzorem prawego Człowieka i prawdziwego Chrześcijanina.

17 marca 2020 roku zmarł Dariusz Żuczek.
Urodził się 4 marca  1970 roku w Warszawie
Dariusz Żuczek był od dziecka związany z Markami. Najpierw jako wnuk Heleny Michalskiej, a potem zięć wieloletniego marczanina zaangażowanego w pracę samorządową i aktywnego działacza parafialnego obu mareckich parafii - Andrzeja Fligla.
Już od dwunastego roku życia był organistą w warszawskich kościołach. Swoją przygodę z organami rozpoczął w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej w Warszawie. Współpracował z legendarnym zespołem Charyzmaty i z równie charyzmatycznym księdzem Józefem Gromkiem.
Związany również z parafią św. Izydora w Markach. Był współtwórcą młodzieżowego zespołu muzycznego Boże Wołki (Dorota Radczuk, Anna Fligiel - śpiew; Dariusz Żuczek - śpiew i instrumenty klawiszowe, Rafał Listwon - śpiew i gitara, Rafał Orzeł - gitara). Członkowie zespołu byli inicjatorami wspólnego kolędowania z wiernymi każdego roku tuż przed pasterką. Zespół koncertował w wielu warszawskich i podwarszawskich parafiach. W 1995 roku wydał płytę. Dariusz Żuczek odpowiadał za oprawę muzyczną wielu mareckich uroczystości parafialnych; grał między innymi podczas pierwszych pikników parafialnych, czy zabaw karnawałowych (Ostatki z Akcją Katolicką).
Był twórcą wielu kompozycji oraz aranżacji pieśni i piosenek religijnych. W 1995 roku wydał płytę z Zespołem Białego Kaptura.
W latach dziewięćdziesiątych należał do wspólnoty akademickiej przy kościele św. Ducha na warszawskiej Starówce, gdzie również był członkiem zespołu muzycznego. Był także wieloletnim organistą Warszawskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. 
Związany z wieloma warszawskimi parafiami, m.in. parafią św. Michała na warszawskim Mokotowie, parafią św. Ojca Pio na Kabatach i Gocławiu, parafią św. Piotra i Pawła w Pyrach, parafią św. Piotra i Pawła w Pruszkowie, klasztorem oo. Paulinów na warszawskiej Starówce, parafią św. Jozafata i wielu innych. Wielokrotnie koncertował w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, przygotowywał oprawę muzyczną uroczystości Jasnogórskich.
Od 1997 roku był odpowiedzialny za oprawę muzyczną uroczystości ślubnych w Urzędzie Stanu Cywilnego na Placu Zamkowym w Warszawie.
Od  2014 roku współpracował z kancelarią Prezydenta Warszawy. Przygotowywał oprawę muzyczną wielu uroczystości, m.in. wręczania medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
Absolwent Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fagotu i organów oraz Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zbigniewa Płużka. 
Człowiek niezwykle utalentowany, który poświęcił swoje życie Bogu, rodzinie i muzyce! 
Pozostawił żonę i dwójkę dzieci: Marysię i Stasia.
Pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu parafii św. Izydora w Markach przy ul. Bandurskiego.

Anna Fligiel-Żuczek

Galeria

zdjecie: 129156
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry