Bazar znów będzie otwarty

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 17 kwietnia 2020    15:01

Handel powróci na plac przy Paderewskiego 24 kwietnia.


Burmistrz Jacek Orych zdecydował o ponownym otwarciu miejskiego targowiska.

- Po naradzie z moimi współpracownikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście zdecydowałem o wznowieniu działalności bazaru przy Paderewskiego od przyszłego piątku, 24 kwietnia, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny. Przygotowujemy nowy regulamin targowiska, który oparty będzie o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Szczegóły funkcjonowania bazaru przedstawimy w przyszłym tygodniu za pośrednictwem strony internetowej urzędu – zaznacza burmistrz.

Handel będzie mógł się odbywać wyłącznie w obrębie placu targowego.

- Należy pamiętać, że jako samorząd odpowiadamy za bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, a nie tylko sprzedawców, czy osób robiących zakupy na targowisku. Kolejne rządowe obostrzenia związane z przemieszczaniem się w przestrzeni publicznej, a przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich udających się i wracających z bazaru do domu znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnych infekcji – dodaje Jacek Orych.

Samorządowiec informuje, że trwają przygotowania do ponownego otwarcia PSZOKu na nowych zasadach.

- Przewidywaną datę otwarcia i zmieniony regulamin przedstawimy w przyszłym tygodniu – mówi burmistrz.

Galeria

zdjecie: 129173
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry