Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 23 kwietnia 2020    09:56

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. 23 kwietnia to data ważna w czytelniczym świecie również z innego powodu. To tego dnia zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.
Ze względu na ograniczoną pracę biblioteki dzień ten będziemy obchodzić przygotowując dla naszych Czytelników nowości książkowe. Pracujemy ile sił, byście mogli, jak tylko znów będziemy dla Was dostępni, cieszyć się nimi. Kochani tęsknimy za Wami!!! Do zobaczenia jak najszybciej!!!

Galeria

zdjecie: 129175

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry