Bezpłatne maseczki dla seniorów

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 25 kwietnia 2020    13:23

„Nikt nie wie, ile jeszcze potrwa epidemia, która przede wszystkim zagraża starszemu pokoleniu. Z myślą o tej grupie w sobotę rozpoczynamy dystrybucję ochronnych maseczek wielorazowego użytku” – napisał w sobotę na FB burmistrz Jacek Orych.

Trafią one bezpłatnie do osób powyżej 60 roku życia. Będą dystrybuowane do skrzynek pocztowych. Zajmą się tym urzędnicy, radni i wolontariusze organizacji społecznych działających na terenie Marek.

Większość maseczek została zakupiona z budżetu miasta. Ale pochodzą one nie tylko z tego źródła.

- Wsparcia udzieliły organizacje pozarządowe. W tym szlachetnym gronie znalazły się Hufiec ZHP Warszawa-Praga Północ im. Wigierczyków i Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją (która wsparła podopiecznych mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Część maseczek przekazała również Ewa Rosa, radna powiatu wołomińskiego. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękuję – mówi Jacek Orych.

Burmistrz podkreśla, że większość maseczek została uszyta w mareckiej szwalni.

- Cieszę się, że mogliśmy zrealizować ten produkt w naszym mieście. To także element wspierania lokalnego biznesu w czasie pandemii – dodaje samorządowiec.

Galeria

zdjecie: 129178
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry