ZUZELA Prymasa Tysiąclecia - wirtualne zwiedzanie zamiast majowego wyjazdu

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 25 kwietnia 2020    23:39

Jeszcze niedawno, w ramach duchowych przygotowań do zaplanowanej na czerwiec br. beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego,  Prymasa Tysiąclecia, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga   planowało zabrać mieszkańców Marek do ZUZELI, położonej pomiędzy Małkinią a Ciechanowcem - miejsca narodzin i lat dziecięcych Wielkiego Polaka – ojca duchowego niezliczonych Polaków, m. in. Św. Papeża Jana Pawła II oraz Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na tydzień przed beatyfikacją, w niedzielę 31 maja br., oprócz mieszkańców Marek, do Zuzeli miała również dotrzeć 60-osobowa wycieczka rowerowa z lewobrzeżnej Warszawy – cieszył się ksiądz proboszcz z Zuzeli. Wybuch pandemii korona wirusa wszystkim pokrzyżował wszystkie plany wyjazdowe.

Już za sześć tygodni, 7 czerwca,  miała odbyć się długo oczekiwana uroczysta beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, na Placu Piłsudskiego wypełnionym po brzegi rodakami z całej Polski i świata.  W obliczu wszechobecnych restrykcji i obowiązującego zakazu zgromadzeń publicznych, uroczysta beatyfikacja w obecności licznie zgromadzonych wiernych czcicieli Prymasa Tysiąclecia w centrum Warszawy wydaje się niemożliwa.

Dobrze się składa, że niedawno w Zuzeli gościła Telewizja Trwam, która nagrała krótki film dokumentalny o miejscu narodzin naszego kandydata na ołtarze. Premiera odbyła się w Niedzielę Wielkanocną. Po Zuzeli oprowadza proboszcz parafii zuzelskiej - ksiądz kanonik Jerzy Krysztopa

Zapraszamy do obejrzenia filmu o nadbużańskich okolicach, gdzie... Stefan Wyszyński się urodził, do szkoły pilnie codziennie chodził. Tu Mały Stefek wzrastał duchowo wśród wierzb rosochatych, bocianów nad głową.  

zdjęcia: TV Trwam

Galeria

zdjecie: 129179
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry