Konkurs Pana Ryszarda dla mareckiej młodzieży. Zapraszamy do zabawy!

START:    10 maja 2020

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 2 maja 2020    22:04

Szanowni Państwo,
wiosna zawitała do Marek. Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga planowało jak co roku o tej porze zorganizować wycieczki rowerowe z niepowtarzalnym i bardzo ciekawym programem zapoznania się z historią naszego miasta i okolicy.

Niestety, czas epidemii nie pozwolił na realizację tych zamierzeń, co nie oznacza, że całkowicie wykreślił zapowiedziane wycieczki. Przesuwamy je tylko na czas ku temu bardziej sprzyjający.

Wypełniając lukę bezczynności proponujemy i zachęcamy marecką młodzież szkolną do wzięcia udziału w odgadnięciu  zagadki w zakresie znajomości  historii.

Pytanie:

Kim jest ta młoda, atrakcyjna kobieta i czym zajmuje się na załączonych fotografiach?

Dla ułatwienia podajemy kalamburową  ściągę:

Prawidłowa odpowiedź  jest bardzo odległa od  wojny polsko-bolszewickiej, ale coś z nią chyba  ma, znacznie  bliższa drugiej wojnie  światowej i bardzo bliska nazwy  miejscowości, do której Stowarzyszenie Marki-Pustelnik -Struga zorganizowało swego czasu wycieczkę rowerową.

Nagrodą za prawidłową odpowiedź będzie książka Marka Rogusza i Ryszarda Sawickiego "Zielonka. Zapomniane Lotnisko Września 1939 r.” z dedykacją od autorów.

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 10.05.2020 r. Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-mail: tpaciorek@wp.pl W konkursie może brać udział tylko młodzież szkolna z Marek. Spośród nadesłanych odpowiedzi rozlosujemy jedną nagrodę. O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy odrębnym postem.

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Sponsorem książki i autorem pomysłu konkursowego jest Pan Ryszard Marian Sawicki, regionalista, pasjonat lokalnej historii, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

Opracował: Tomasz Paciorek

 

Galeria

zdjecie: 129182
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry