Śladami Prymasa Tysiąclecia - wirtualna wyprawa do Andrzejewa, Włocławka, Kozłówki i Żułowa

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 4 maja 2020    08:50

Już wiemy, że 7 czerwca br. nie odbędzie się planowana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na pandemnię korona wirusa uroczystości wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zostały przełożone przez Kościół na bezpieczniejsze czasy, które umożliwią wiernym liczne uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych bez narażania ich zdrowia i życia. 

Na czas kwarantanny i w oczekiwaniu na lepsze czasy zachęcamy do wirtualnego przeniesienia się w miejsca związane z życiem i pracą duszpasterską Prymasa Tysiąclecia. Dzięki uprzejmości Telewizji  Trwam możemy pielgrzymować do miejsc, które wywierały wpływ na życie przyszłego błogosławionego, na jego dojrzewanie do świętości. 

 

Wycieczka wirtualna obejmuje następujące miejscowości:

1  ANDRZEJEWO - wioska na styku Mazowsza i Podlasia, położona niedaleko ZUZELI

2  WŁOCŁAWAEK, seminarium

3  KOZŁÓWKA niedaleko Lublina, Pałac Zamoyskich

4 ŻUŁÓW na lubelszczyźnie, klasztor sióstr franciszkanek

 

 

Zdjęcia:  TV Trwam

Galeria

zdjecie: 129183
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry