Rezerwacja boisk dla klubów sportowych

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 maja 2020    20:38

W czwartek wznowi działalność część miejskich obiektów sportowych.

Decyzją rządu możliwe jest otwarcie niektórych obiektów sportowych na nowych zasadach. Marecki samorząd planuje uruchomienie trzech kompleksów sportowych przy Okólnej, Stawowej i Turystycznej. Z boisk korzystać będą mogły zarówno niezorganizowane grupy mieszkańców jak i kluby sportowe, które półtora miesiąca temu musiały zawiesić swoje treningi.

- Chcemy wesprzeć w tym trudnym momencie kluby sportowe i organizacje pozarządowe, które borykają się z wieloma problemami w związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce. Treningi w halach sportowych wciąż są niemożliwe, a grupy trenujące na otwartej przestrzeni mogą liczyć do 6 osób. Dlatego zdecydowaliśmy o przyznaniu dodatkowych godzin na Orlikach do wykorzystania przez mareckie UKSy w najbliższych tygodniach, by pomóc im w ponownej organizacji treningów. Ponadto zawiesimy opłaty za korzystanie z kompleksu boisk przy Turystycznej do 30 czerwca - informuje burmistrz Jacek Orych.

Kluby sportowe, które chcą skorzystać z miejskich obiektów, proszone są o przesłanie wniosku z zaznaczonym preferowanym terminem organizacji treningów do wtorku, 5 maja, do godziny 22:00 na adres mailowy: damian.pacuszka@marki.pl. Na podstawie przesłanych wniosków ustalony zostanie harmonogram treningów na każdym obiekcie od najbliższego czwartku.

Treningi wznawia również Akademia Piłkarska Marcovia Marki. Zajęcia od środy będą się odbywały na stadionie miejskim przy Wspólnej 12 oraz na boiskach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w nowym reżimie sanitarnym.

Regulaminy i wniosek TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129186
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry