Rozwiązanie konkursu z wiedzy historycznej dla mareckiej młodzieży.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 maja 2020    10:00

Szanowni Państwo,

w dniu 2 maja br. na łamach portalu marki.net.pl, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, ogłosiło konkurs wiedzy historycznej, adresowany do mareckiej młodzieży. Należało odgadnąć kto jest na przedstawionych zdjęciach i czym się zajmował. Nagrodą do wygrania była książka o tematyce lotniczej pt.: "Zielonka. Zapomniane lotnisko września 1939 r." autorstwa Marka Rogusza i Ryszarda Mariana Sawickiego, który jest jednocześnie pomysłodawcą konkursu i sponsorem nagród.

Podajemy prawidłową odpowiedź:

Jadwiga Piłsudska, lotnik, pracujący dla brytyjskiego lotnictwa wojskowego RAF (Royal Air Force, Królewskei Siły Lotnicze).

W konkursie nagrodę wylosowali: Julia i Jakub. Gratulujemy zwycięzcom! O wygranej poinformujemy laureatów odrębną wiadomością.

Poniżej filmik z rozstrzygnięcia konkursu. Jednocześnie informujemy, że wkrótce pojawią się kolejne konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, w których do wygrania będą wspaniałe nagrody.

Zapraszamy do zabawy!

 

 

Galeria

zdjecie: 129206
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry