39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia MARKI PAMIĘTAJĄ

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 28 maja 2020    15:33

Tu mówi Warszawa. We wszystkich programach Polskiego Radia nadajemy komunikat specjalny. Dziś o godzinie 4.40 rano w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w rezydencji arcybiskupów warszawskich zmarł jego eminencja kardynał Stefan Wyszyński, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski, prymas Polski.


- nadało Polskie Radio w dniu 28 maja 1981 r.Dzisiaj mija 39. rocznica śmierci Wielkiego Polaka -  STEFANA kard. WYSZYŃSKIEGO Prymasa Tysiąclecia, którego szczątki doczesne spoczywają w Archikatedrze Św. Jana w Warszawie.

Dyrektor Radia Wolna Europa - Jan Nowak Jeziorański wypowiedział wtedy wymowne słowa pożegnania:Polska żegna bohatera nie w koronie, nie w generalskim mundurze, lecz w kapłańskiej sutannie. Żegnamy tego, który odniósł największe zwycięstwo w XX wieku, chociaż jego jedyną bronią był krzyż, jedyną siłą wiara, jedynym wojskiem bezbronny, lecz wierny polski lud. 

W oczekiwaniu na beatyfikację, zapraszamy do wirtualnego podążania śladami Prymasa Tysiąclecia:Zakopane,Laski,Rywałd,Stoczek Warmiński. 

Galeria

zdjecie: 129225
fot. 1
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry