Kolejny konkurs Pana Ryszarda z wiedzy historycznej. Zapraszamy do zabawy!

START:    30 czerwca 2020

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 4 czerwca 2020    14:25

KONKURS HISTORYCZNY Z NAGRODAMI

ZORGANIZOWANY PRZEZ  STOWARZYSZENIE MARKI-PUSTELNIK-STRUGA


Szanowni Państwo,
zbliża się rocznica 100-lecia wielkiego zwycięstwa Oręża Polskiego, odniesionego w Bitwie Warszawskiej. Dniem tym będzie 15 sierpnia.

     Winniśmy zachować Żołnierzom Wojska Polskiego pamięć jako wyraz naszego podziękowania i wdzięczności za ofiarny i żołnierski trud poniesiony w tej bitwie 1920 r.


     W czasie, gdy epidemia zamknęła nam szkoły, przykleiła uczniowskie nosy do komputerowych ekranów, skrępowała młodzieńczą energię niewolą zakazów i niemocy to, zorganizowany przez nas kolejny konkurs powinien zaradzić wszystkiemu, tj. zapewnić rekreację pieszą i rowerową, pogłębić  lokalną wiedzę, a nasze miasto Marki stanie się nam jakby mniej tajemnicze, bliższe i bardziej swojskie. 

SZCZEGÓŁY KONKURSU

     Marki związane są z wydarzeniami dotyczącymi Bitwy Warszawskiej. Takich miejsc wytypowaliśmy na załączonych mapach aż 8. Są to: budynki, tablice, pomniki. Oznaczone zostały na mapach (mapa cz 1.pdf i mapa cz 2.pdf), zamieczonych jako załączniki do niniejszego postu, cyframi od 1 do 8. W konkursie należy odpowiedzieć do jakiego wydarzenia odnosi się oznaczone na mapie miejsce i czego dotyczy oraz co to jest. Ponieważ miejsca związane z konkursem logistycznie wydłużone są na dużej odległości, to nie wymagamy odpowiedzi na wszystkie oznaczone punkty. Trzeba opisać co najmniej 3 miejsca. Liczyć się też będzie staranność i jakość odpowiedzi. Wyniki oceniać będzie komisja konkursu. Najciekawsze odpowiedzi zaprezentowane zostaną na forum naszego portalu. Na odpowiedzi czekamy do końca czerwca br.

     Nagrodami dla zwycięzców będą książki pt.: "Szlak Bojowy 85 Pułku Piechoty Strzelców Wileńskich. Marki-Radzymin 1920”.

     Książkę tę wybraliśmy, gdyż Strzelcy Wileńscy w owe sierpniowe dni zasłużyli sobie na pamięć o nich wśród mieszkańców naszego miasta. Dlaczego? Odpowiedź uzyskacie przystępując do naszego konkursu. Książki będą z dedykacjami autorów: Mariana Ryszarda Sawickiego oraz Jana Wnuka.

     Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 30.06.2020 r. Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-mail: tpaciorek@wp.pl Do udziału w konkursie zachęcamy głównie młodzież szkolną z Marek, jednakże konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Spośród nadesłanych odpowiedzi rozlosujemy nagrody – książki.


     O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy odrębnym postem.

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Sponsorem nagród i autorem pomysłu konkursowego jest Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga.

Opracował: Tomasz Paciorek

Zapraszamy do zabawy! Nagrody czekają!
 

Galeria

zdjecie: 129239
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry