Dodatkowy zastrzyk dla Wodociągu Mareckiego

Tadeusz Markiewicz JestemzMarek UMMarki Wodociąg

 26 czerwca 2020    19:00

Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej płyną dobre wieści – informuje Wodociąg Marecki (WM). Dzieje się tak za sprawą zwiększenia dotacji w ramach trzeciego etapu unijnego projektu. Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. miejska spółka podpisała w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dzięki której uzyskała 19,3 mln zł bezzwrotnego wsparcia. Fundusz Spójności będzie hojniejszy. 25 czerwca 2020 r. WM podpisał aneks do umowy.
- Kwota dofinansowania unijnego została zwiększona do ponad 22,1 mln zł. To oznacza, że wsparcie z Funduszu Spójności będzie wyższe o 2,8 mln zł i znacznie ułatwi nam kontynuację realizowanych inwestycji. Jest to szczególnie istotne wobec wzrostu przewidywanego kosztu całości inwestycji do przeszło 42,4 mln zł netto (ponad 58 mln brutto) – podkreśla Kajetan Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego.
W ramach umowy z NFOŚiGW przedsiębiorstwo realizuje m.in. rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej o 14,5 km. Oddało do użytku drugą stację uzdatniania wody, która zaczęła pracować w lutym 2020 roku. Projektuje i zbuduje również zaplecze techniczne dla specjalistycznego samochodu zajmującego się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej.
Wodociąg Marecki już trzykrotnie otrzymywał unijne dofinansowanie. Dzięki pomocy UE, praktycznie od zera zbudował sieć kanalizacji sanitarnej.
- Obecnie łączna wartość wsparcia z UE dla Wodociągu Mareckiego sięga prawie 110 mln zł – podkreśla Anna Zmysłowska, dyrektor ds. inwestycji WM.

Galeria

zdjecie: 129257
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry