JAKI WYBÓR TAKA POLSKA - MARKOWIANIE, GŁOSUJCIE na kandydata, który rozumie POLSKĄ RACJĘ STANU i POLSKIE SPRAWY

START:    12 lipca 2020

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 26 czerwca 2020    23:53

Szanowni Państwo,

Jeśli kochacie Polskę i rozumiecie co to jest POLSKA RACJA STANU, prosimy, NIE głosujcie, drodzy Państwo, na „wilki w owczej skórze” jakimi są Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, nie mówiąc już o Robercie Biedroniu.

Bez względu na to, co na finiszu kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski głosi, PAMIĘTAJMY, że jeszcze niedawno zapowiadał "WYPALANIE ŻELAZEM", czyli blokowanie lub całkowite wywalanie na śmietnik, osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości odnotowanych w ostatnich 5 latach. Zapowiedź blokowania już rozpoczętych strategicznych inwestycji w Polsce, a w rezultacie cofania Polski w rozwoju, to nic innego jak kontynuacja destrukcyjnej mentalności i obstrukcyjnego działania „totalnej opozycji”, które towarzyszą polskiej scenie politycznej już od 5 lat rządów Dobrej Zmiany! 

Platforma Obywatelska Rafała Trzaskowskiego zawsze dbała jak nie o niemiecką to o rosyjską rację stanu, dziwnym trafem zapominając o polskiej. Jak nie zamykała polskich stoczni, żeby wyeliminować konkurencję dla niemieckich stoczni i aby te miały się dobrze, to kupowała rosyjski gaz na najbardziej niekorzystnych warunkach dla Polski, za najdroższą stawkę! Czy Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej może nie dbać o polską rację stanu? NIE! NIE chcemy takiego prezydenta!

 

To niezabieganie o polskie sprawy Rafała Trzaskowskiego wynika niewątpliwie stad, że doradcami kandydata na prezydenta są ludzie szkoleni w Moskwie, zakorzenieni w PRL-u, na których ciąży podejrzenie o sowieckie zależności do dnia dzisiejszego, m.in. generał Piotr P., ale również generał Mieczysław Cieniuch, który po Tragedii Smoleńskiej zastąpił gen. Franciszka Gągora. 

Ponadto, szokuje fakt, że w Ratuszu miasta stołecznego Warszawa, Rafał Trzaskowski zatrudnia jako doradcę agentkę Służb Specjalnych PRL-u - Jolantę Gontarczyk vel Lange TW „Panna”  (mąż Andrzej Gontarczyk agent SB ps. „Yon”, Lange - nazwisko ojca Jolanty, folksdojcza i żołnierza Wermachtu). Gwoli ścisłości, małżeństwo Gontarczyków w latach 80-tych XX w. podstępem zdobyło zaufanie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Światło Życie, tzw. "Oaz", który mieszkał w Niemczech, w miasteczku Carlsberg. Inwigilowali kapłana do czasu jego tajemniczej śmierci. Wyjaśnieniem okoliczności śmierci księdza ponownie zajmuje się IPN, który po nierzetelnym śledztwie umorzył sprawę w 2006 r. Agentka SB Jolanta Gontarczyk wraz z mężem, byli ostatnimi osobami, które miały kontakt z księdzem. Pani Lange TW „Panna” inwigilowała również środowisko Radia Wolna Europa, Solidarności oraz Solidarności Walczącej. Była jedną z ważniejszych agentek SB, którą poszukiwał kontrwywiad RFN. Dzisiaj, jak gdyby nigdy nic, pracuje dla kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego i z ramienia Ratusza promuje ideologię LGBT w Warszawie, za prawie 2 miliony złotych.  

 

Otaczanie się takimi ludźmi przez kandydata na prezydenta RP powinno zatrważać. To bardzo źle wróży dla Polski. A jak wytłumaczyć przejście Rafała Trzaskowskiego na lewacki światopogląd i to jego zaangażowanie w promocję LGBT? Czy to efekt bardziej wpływów wywieranych przez multimiliardera Georga Sorosa, kojarzonego z masonerią, czy może tajnej grupy Bilderberg, do której kręgu został kandydat wprowadzony w 2019 r.? Zniewolenie Polski komunizmem nie wypaliło, więc teraz przyszedł czas za zniewalanie naszego kraju ideologią LGBT narzucaną Polsce przez "wielkich tego świata".  Polska jest doświadczona w boju i będzie walczyć o wierność swoim chrześcijańskim wartościom. Poradzi sobie pod warunkiem, że Polacy będą dbać o rozwój swojej świadomości historycznej i politycznej, aby być czujnym, wyłapywać na czas zagrożenia i zdecydowanie je odrzucać w imię POLSKIEJ RACJI STANU. Tolerancja nie polega na ślepej akceptacji wszystkiego, co przychodzi do nas z zepsutego i bezbożnego Zachodu.

 

 

Z bólem w sercu oglądaliśmy kulminację traktowania Polski jak „wasala" Rosji w czasach rządów Donalda Tuska, tuż po Tragedii Smoleńskiej, kiedy to jedno z najważniejszych śledztw w powojennej Polsce zostało oddane w ręce skorumpowanej Rosji Putina. Wrak samolotu, kluczowy dowód w sprawie, do dziś nie został zwrócony Polsce, nie został nawet poskładany na potrzeby śledztwa, czego wymagają światowe standardy dochodzeniowe! Historia powtórzyła się jak za czasów Katynia i procesu w Norymberdze z 1946 r., kiedy to Rosja była sędzią we własnej sprawie. Tak samo było w Smoleńsku w kwietniu 2010 r., kiedy to koledzy partyjni Rafała Trzaskowskiego z PO wyrzucili przedstawicieli Unii Europejskiej i NATO z komisji badającej tragedię. Uczyniono Rosję sędzią we własnej sprawie. Putin sam zajął się śledztwem i zrobił wszystko, aby raport moskiewskiej komisji MAK, oczyszczający Moskwę z wszelkich zaniedbań i zarzutów był wiążący.

Nie chcemy słabej Polski z „tektury”, którą łupią i poniżają nawet jej właśni urzędnicy, a nawet, o zgrozo, potomkowie wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza, na którego dziełach wychowali się legioniści Józefa Piłsudskiego! Nie daj Boże, gdyby wybory prezydenckie 2020 wygrali ludzie pokroju  Rafała Trzaskowskiego, Polska znowu stałaby się państwem słabym, z którym wszyscy robiliby co chcieli. Rosja, Niemcy, Bruksela - każdy ciągnąłby Polskę w swoją stronę, realizując swoje partykularne interesy. Natomiast ideolodzy LGBT poprowadziliby Polskę na zupełne manowce obyczajowe, obce naszej polskiej ponad 1000-letniej kulturze.  Dochodziłoby do sprzeniewierzania się fundamentalnym wartościom chrześcijańskim, które wyrastają z prawa naturalnego. Po czterech tysiącach lat od Sodomy i Gomory historia próbuje zataczać koło, a cywilizacja powraca do obyczajowości, którą najlepiej obrazuje poniższy mem internetowy.

Jeśli kochacie, Państwo, POLSKĘ i rozumiecie POLSKĄ RACJĘ STANU, musicie zdawać sobie sprawę z tego, że konsekwencjami rozłamu państwa od Kościoła, które niesie na swoich sztandarach kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia, będzie usuwanie pomników świętych z przestrzeni publicznej.

Francja jest przykładem państwa laickiego, gdzie zgodnie z obowiązującym prawem, które gwarantuje rozłam państwa od kościoła, pozostawienie w Bretanii w przestrzeni publicznej pomnika Św. Jana Pawła II z krzyżem nie było możliwe w 2017 r. Spór w końcu rozstrzygnięto przenosząc pomnik nieco dalej, na teren kościelny.

 

Aż strach pomyśleć, co stałoby się z pomnikami Św. Papieża Polaka, gdyby doszło do wyboru Szymona Hołowni i realizacji jego postulatu laicyzacji państwa w Polsce, kraju, który jak żaden inny na świecie, usiany jest pomnikami Św. Papieża Jana Pawła II.

 A jeszcze nie tak dawno Szymon Hołownia jeździł po Polsce i ewangelizował, o Jezusie ludziom pięknie mówił, książki o świętych pisał! Skąd ta nagła transformacja u kandydata na prezydenta RP? Może od samego początku Szymon Hołownia przygotowywany był do misji specjalnej, aby odegrać rolę "klina" stopniowo wbijanego w Kościół?

 

Prezydent RP Andrzej Duda w Markach -  17 czerwca 2020 r.  Fot. PAP

 

ANDRZEJ DUDA - kandydat na Prezydenta RP

popierany przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga  

 

Po pięciu latach prezydentury  Andrzeja Dudy możemy cieszyć się bezpieczeństwem militarnym, które gwarantują stacjonujące w Polsce i zwiększające swoją liczebność z roku na rok wojska amerykańskie. Za jego skutecznej prezydentury nastąpiło zwiększenie liczebności wojsk polskich na wschodzie kraju oraz powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Za czasów rządów PO-PSL granica wschodnia była niemalże bezbronna, stała otworem dla Putina! Gwoli przypomnienia, 4 lipca 2010 roku rządy PO-PSL wycofały się zakupu amerykańskiej tarczy antyrakietowej, aby nie drażnić Rosji i Putina, który w zamian sprowadził do Kaliningradu pociski o zasięgu 500 km, wymierzając je w kierunku Polski!

Prezydent RP Andrzej Duda w piekarni Klementynka w Markach przy ul. Kościuszki 17 czerwca 2020 r.   Fot. PAP

 

Po pięciu latach prezydentury Andrzeja Dudy w końcu możemy mówić o niezależności  energetycznej Polski. Gazoport w Świnoujściu, Terminal LNG, przyjmuje dużo tańszy gaz skroplony od różnych dostawców, m.in.  z USA. W ostatnich latach, z roku na rok, Polska stała się coraz bardziej niezależna od rosyjskiego Gazpromu, który jeszcze do niedawna narzucał Polsce najwyższą stawkę za gaz, przymus odbioru zawyżonej ilości gazu oraz umowę wiążącą Polskę na długie lata. To wszystko zostało sprowadzone na Polskę przez rządy PO-PSL, a niekorzystna umowa podpisana w listopadzie 2010 r., konkretnie przez Waldemara  Pawlaka z PSL-u wiązała Polskę do 2037 r., a jeśli chodzi o sam przesył gazu jamalskiego nawet do 2045 roku! Tak niekorzystna umowa została podważona w ciągu ostatnich 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy, a rząd Prawa i Sprawiedliwości w marcu 2020 r. wywalczył w europejskim sądzie arbitrażowym odszkodowanie od rosyjskiego Gazpromu w wysokości 1,5 miliarda euro za zawyżoną stawkę za rosyjski gaz! Uzgodniony termin wypłaty odszkodowania dla PGNiG przez Gazprom to 1 lipca br.

Kolejnym ważnym projektem strategicznym, w którym Polska bierze udział i który ma diametralne znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego, jest Baltic Pipe. Jest to nowy korytarz dostaw gazu z Norwegii na rynki w Danii i Polsce oraz krajów sąsiednich. 

 

 

Prezydent Andrzej Duda, w przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego, wyraża zdecydowany sprzeciw wobec projektu Nord Stream II, w którym Niemcy dogadują się z Rosją, zaburzając w ten sposób solidarną obronę Europy przed imperialnymi zakusami Rosji. Gwoli przypomnienia, imperialna Rosja pod rządami Putina zatakowała Gruzję w 2008 r. , dokonała aneksji Krymu w 2014 r., zaatakowała Ukrainę i okupuje jej wschodnią część od sześciu lat. Zagrożenie ze strony imperialnej Rosji dobrze rozumie Prezydent Donald Trump. Stany Zjednoczone wspierają Polskę w stawianiu oporu imperialnie nastawionej Rosji, nakładając coraz to nowe sankcje na Rosję uwikłaną w projekt Nord Stream II. To jest najlepszy dowód na dbanie o POLSKIE SPRAWY, o polską rację stanu przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego środowisko.

 

 

Od pięciu lat pieniądze płyną do kieszeni zwykłych obywateli w postaci różnorakiej pomocy socjalnej:  500+, 300+, senior 500+, 13 emerytura, darmowe leki dla seniorów, która to pomoc jest twardym dowodem na dbałości o dobrobyt polskich  obywateli i POLSKĄ RACJĘ STANU. Wcześniej pieniądze wyciekały na prawo i lewo, nabijając kobzy mafiom VAT-owskim, paliwowym, węglowym, lekowym, etc.

Po pięciu latach prezydentury Andrzeja Dudy mamy jasno wytyczoną strategię rozwoju i wolności transportowej – Centralny Port Komunikacyjny „Solidarność” (Solidarity Transport Hub), gigantyczny projekt komunikacyjny położony między Warszawą a Łodzią, który połączony całą Polskę i sprawi, że nasz kraj stanie się jednym z najważniejszych hubów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ten kto mówi, że takie centrum jest niepotrzebne, bo w Berlin  jest duży port lotniczy, nie rozumie POLSKIEJ RACJI STANU i służy interesom niemieckim tak, jak to zawsze robiło środowisko Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem na czele.

Częścią wolności transportowej jest swobodny przepływ z Wisły do Morza Bałtyckiego przez długo oczekiwany i w końcu budowany  Kanał Elbląski. Dla Polski jest to bardzo ważna inwestycja, może nie o aż tak dużej skali jak kanał w Egipcie, ale wciąż może być porównywalna do budowy  Kanału Sueskiego w 1863 r. Dzięki Kanałowi Elbląskiemu nie trzeba będzie prosić Rosji o pozwolenie na wpłynięcie każdego statku na Mierzeję Wiślaną. Zapowiadając blokadę tej inwestycji, kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski znowu nie rozumie POLSKIEJ RACJI STANU. Tym razem służy interesom moskiewskim.

Państwa TRÓJMORZA  położone pomiędzy Morzem Bałtyckim, Morzem Czarnym i Morzem Adriatyckim. 

 

Wspaniałą, wybiegającą daleko w przyszłość inicjatywą obecnego prezydenta Andrzeja Dudy  jest  „TRÓJMORZE” Wspólnota Europy Wschodniej, ciemiężonej przez prawie 50 lat przez komunizm, pozbawionej ważnej pomocy po wojnie przez wykluczenie z Planu Marshalla, który pomógł powojennej Europie Zachodniej,  łącznie z Niemcami, powstać z ruin i w miarę szybko osiągnąć dobrobyt i wysoki poziom życia. Stany Zjednoczone na czele z Donaldem Trumpem popierają TRÓJMORZE, nową wspólnotę handlową, której flagowym projektem jest wybudowanie sprawnego połączenia między krajami Europy Wschodniej - via Carpatia, via Baltica. Dowodem na to jest decyzja o zasileniu Funduszu TRÓJMORZA miliardem dolarów podjęta przez Amerykanów w ostatnim czasie i oficjalnie ogłoszona w trakcie wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu 24 czerwca br.

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga stoi na straży wartości chrześcijańskich i opowiada się za kandydatem, który będzie bronił zarówno fundamentalnych wartości jak i niepodległości. Takim kandydatem jest obecny Prezydent RP dr Andrzej Duda, który jest gwarantem mocnej pozycji Polski w Europie, Ameryce i na świecie.

 

Na koniec, pozwólcie, Państwo, że przywołamy słowa ks. dra PIOTRA BURGOŃSKIEGO, obecnego kapelana Sejmu RP, który w jednym z ostatnich numerów Gościa Niedzielnego wyraźnie mówi o "GRZECHACH WYBORCZYCH", z których wyborcy powinni się spowiadać. Popieranie kandydatów sprzeniewirzających się fundamentalnym wartościom chrześcijańskim i zasadom moralności JEST GRZECHEM - podkreśla kapelan.

 

Ubolewamy nad tym, że niektórzy markowianie wykazują niespójność poglądową. Z jednej strony angażują się w służbę liturgiczną w kościele, są kawalerami Krzyża Armii Krajowej, który zobowiązuje do obrony etosu AK, a z drugiej strony, bez skrupułów i bezrefleksyjnie, przez rozwieszanie na swoich płotach banerów Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni, promują kandydatów, którzy jawnie i butnie walczącą z fundamentalnymi wartościami. Ubolewamy nad tym bardzo, i dlatego, w ramach pracy u podstaw, pozwoliliśmy sobie na wyjaśnienie czym jest POLSKA RACJA STANU.   

 

Galeria

zdjecie: 129261
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry