Dorzuć się do puszki WOŚP

Markowe niedziele przy Sportowej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 2 lipca 2020    17:48

Z uwagi na epidemię koronawirusa oraz skutki finansowe, które ponoszą także wszystkie bez wyjątku samorządy, zrezygnowaliśmy w tym roku z organizacji czerwcowych Dni Marek oraz wakacyjnej akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”.  Zaprosimy natomiast Państwa na nowy projekt pod nazwą „Markowe niedziele przy Sportowej”. Dlaczego przy ulicy Sportowej? Niedawno odebraliśmy pozwolenie na użytkowanie nowego placu miejskiego – miejsca spotkań mieszkańców. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przygotujemy cykl czterech wakacyjnych wydarzeń. Będzie to wspólny projekt naszego ratusza, jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych (NGO).

Na inaugurację, 12 lipca, zaprosimy na spotkanie z Akademią Piłkarską Marcovia Marki. W niedzielnym programie zajęcia z elementami piłki nożnej dla najmłodszych mieszkańców.

26 lipca ratusz zaprosi do zakręcenia kołem fortuny, a mareckie NGO na pokazy m.in. karate, boksu, badmintona i jogi. Nie zabraknie też mareckiej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej.

9 sierpnia gospodarzem spotkania będzie Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK), który zaprosi na „Artystyczną niedzielę”. W programie m.in. pokaz gry bębnów i warsztaty taneczne. Mareckie organizacje pozarządowe zorganizują otwarte zajęcia sportowe. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci i rodziców.

30 sierpnia zakończymy nasz cykl. Będzie to niedziela z MOK i Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). W programie MOK malowanie wielkoformatowego portretu Marek, tworzenie gigantycznych lampionów z obrazami Čiurlionisa, mareckie kamiszibaj, prezentacja efektów projektów Wenecja Marek 1918 oraz e-labirynt Miasta. MCER przygotuje pokazy i zajęcia z koszykówki, siatkówki, judo, gimnastyki artystycznej, boksu. Będzie również nauka zumby i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Szczegóły akcji i program poszczególnych niedziel znajdą się na naszej stronie internetowej oraz na stronach naszych partnerów. Wstęp na spotkania oczywiście wolny. Serdecznie zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 129269
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry