Kalkulator na odpady

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 28 lipca 2020    09:25

Pomagamy obliczyć opłatę według nowych zasad.

Od 1 sierpnia rozpoczniemy składanie nowych deklaracji odpadowych. Naturalne pytanie brzmi – jak obliczyć opłatę na zmienionych zasadach? Przypomnimy, że odchodzimy od systemu „od osoby” do systemu „od zużycia wody”.

By ułatwić obliczenie nowej opłaty, na stronie czyste.marki.pl przygotowaliśmy kalkulator. Aby z niego skorzystać, wystarczą podstawowe dane: zestawienie ze zużyciem wody za 2019 r. (zaczął je w połowie lipca rozsyłać Wodociąg Marecki) lub faktury za 2019 r. Wybieramy najkorzystniejszy dla nas okres, liczący do najmniej 81 następujących po sobie dni   (uwaga – nie może w nim być miesiąca z zerowym zużyciem).

Po wejściu na stronę kalkulatora, najpierw zaznaczamy, że czy kompostujemy bioodpady (mogą to robić właściciele budynków jednorodzinnych). Następnie podajemy:

- albo początkowe i końcowe daty wybranego przez nas okresu zużycia wody

- albo liczbę dni z wybranego przez nas okresu (minimum 81)

Ostatnim elementem jest wpisanie łącznego zużycia wody w wybranym przez nas okresie. Potem wystarczy już tylko kliknąć w ikonkę „Oblicz”, aby uzyskać nową stawkę.

Link do kalkulatora  - TUTAJ

Kalkulator jest przeznaczony dla osób, które rozliczają się na podstawie wskazań wodomierza. Pozostałe osoby rozliczają się według stawki ryczałtowej: liczba osób w nieruchomości razy średnie zużycie wody (3 m. sześc./osoba) razy stawka opłaty (11,22 zł). Również mogą skorzystać z obniżki za posiadanie kompostownika.

Galeria

zdjecie: 129294
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry