Dorzuć się do puszki WOŚP

Spotkanie z Panią Wandą Kostrzewą 1.08.2020 o godz. 12:15 na Kruczku. Zapraszamy!

START:    1 sierpnia 2020    12:15

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 31 lipca 2020    11:43

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza Państwa bardzo serdecznie na spotkanie w dniu 1 sierpnia 2020 r. (najbliższa sobota) z Panią Wandą Kostrzewą, naocznym świadkiem zbrodni popełnionej na Kruczku w dniu 30 lipca 1944 r. na mieszkańcach Marek, Pustelnika, Strugi i Zielonki przez niemieckich okupantów.

Spotykamy się przy pomniku pomordowanych na Kruczku o godz. 12:15.

Będzie możliwość wysłuchania relacji Pani Wandy, naocznego świadka tragedii tamtych dni.

Jest to również możliwość poznania historii naszego miasta dla tych z Państwa, którzy w dniu 30 lipca br. nie mogli wziąć udziału w patriotycznej uroczystości.

Specjalnie dedykowany dla Pani Wandy Kostrzewy wiersz wyrecytuje Bogusława Sieroszewska.

Zapraszamy serdecznie!
Jutro, tj. sobota 1.08.2020 o godz. 12:15. Pomnik pomordowanych na Kruczku.

Galeria

zdjecie: 129303
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry