Zaproszenie do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul Rakowieckiej w Warszawie na Mokotowie

START:    5 sierpnia 2020

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 3 sierpnia 2020    23:57

Szanowni Państwo,

kończy się akcja zbierania pieniędzy na honorarium o symbolicznym znaczeniu - za ostatnią rzeźbę dłuta kpt. AK Jerzego Nowickiego ps. "Plastuś".

 

 

W najbliższą środę, tj. 5 sierpnia br. zostanie poświęcona rzeźba Św. Jana Pawła II, która na czas zrzutki została przewieziona do Muzeum i już stoi w głównym hallu Muzeum Żołniedzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 na warszawskim Mokotowie.

Poświęcenie odbędzie się po Mszy Św. odprawionej w kaplicy więziennej o godz. 17.00

 

SERDECZNIE   ZAPRASZAMY 

w imieniu rzeźbiarza kpt. AK Jerzego Nowickiego, Oddziału Armii Krajowej Warsawa Wschód, Stowarzyszenia Marki- Pustelnik-Struga oraz sportsmenki Zofii Klepackiej, organizatorki  Zrzutki. 

 

 

Galeria

zdjecie: 129305
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 5
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry