Dziękujemy markowianom za oddanie głosu na Prezydenta Andrzeja Dudę

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 9 sierpnia 2020    21:53

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga pragnie serdecznie podziękować tym wszystkim markowianom, którzy wykazali się zrozumieniem polskich spraw oraz POLSKIEJ RACJI STANU i w ostatnich wyborach prezydenckich oddali swój głos na Prezydenta Andrzeja Dudę.  


ANI PAWIEM ANI PAPUGĄBogusława SieroszewskaWarszawa-Marki, lipiec 2020  Gdybym mówił językami konfederatów barskichI miał charyzmę jak Kazimierz PułaskiA wiary w Niepodległą bym nie miał,Byłbym niczym. Gdybym mówił językami powstańców,Miał upór Poniatowskiego KsięciaJózefa spod Zieleńca,Męstwo KościuszkiJak w racławickiej batalii,Wiarę Traugutta ze stoków Cytadeli  W jedno ziemskie życieMądrze dla braci przeżyte,A nadziei na NiepodległąBym ledwo co miał,Byłbym pustą stągwią. Gdybym mówił o OjczyźnieJęzykami Żołnierzy Wyklętych,W potrzasku i próby godzinieZachował się jak trzeba,A Miłości do ludzi i BogaAni krzty bym nie miał,Byłbym jak bezdusznaDziurawa czaszkaI białych kości garstka. 

Prezydent Andrzęj Duda w piekarni Klementynka w Markach, 17 czerwca 2020 r. W wiekopomnych chwilachWygranej bitwy przy urnach,Strumieniem płyną życzenia O spełnionych marzeniach,Synów i córek Polski,O dziedziczonym z pokoleniaNa pokolenie Niepodległości genie. Niech na naszych oczachPosłannictwo Ojczyzny się spełniaPrzepowiedziane w księgachNiejednego na wygnaniu wieszcza,W wizjach świętych powracające;O przedmurzu chrześcijaństwa i opoce,O wzorze i ikonie prawa dla innych ludów,O Polsce Chrystusem narodów! Dużo więcej się znalazłoNad Wisłą sprawiedliwychNiż w dniu zagładyW Sodomie uszło żywych.Polska uratowana mądrymi głosamiWschodnich i południowych wiosek,Polska silna siłą jednostek! Nie trzeba już dla Niej odbijaćAni Wilna ani Lwowa,Byle tylko pawiem ani papugąNie była Brukseli, Izraela, Berlina,Ani imperialnej Rosji Putina!Byle tylko Wiara, Nadzieja i Miłośćw Niepodległej żarzyły się jak lawa,A Polska będzie trwałaSprawiedliwa i prawa. 

Galeria

zdjecie: 129314
fot. 1
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry