Zrzutka na wydrukowanie książki autorstwa Bogusławy Sieroszewskiej. Zachęcamy do wsparcia!

START:    18 września 2020

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 13 sierpnia 2020    09:40

Szanowni Państwo,

dzięki portalowi internetowemu www.zrzutka.pl organizujemy pomoc finasową na wydrukowanie książki autorstwa Bogusławy Sieroszewskiej pt.: "Czym skorupka za młodu" o "bojowym" Andrzeju Kołodzieju - nieznanym bohaterze Sierpnia'80 z okazji 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność.

Opis zrzutki

Książka pt. "Czym skorupka za młodu" powstała w 2012 r. na konkurs organizowany przez Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne w Radomiu. Konkurs z wysokimi nagrodami pieniężnymi został niespodziewanie, ku zaskoczeniu licznych uczestników, autorów scenariuszy o tematyce historyczno- religijnej, ODWOŁANY bez podania przyczyn.

Od 2012 r. Książka leży w przysłowiowej szufladzie i czeka, aby ujrzeć światło dzienne i zachwycać postawą bojowego 20-latka, który wzorowo przeprowadził strajk w Stoczni Gdynia, uruchamiając drukarnię i organizując pierwszą mszę św w komunistycznym zakładzie pracy. Książka "Czym skorupka za młodu" wydobywa na światło dzienne również innego bohatera Sierpnia' 80 - ks. Hilarego Jastaka, który na mszy św. udzielił stoczniowcom absolucji (rozgrzeszenia), na wypadek interwencji radzieckich okrętów wojennych, które w sierpniu 1980 r. czekały w gotowości na redzie. W przeciwieństwie do ks. Jankowskiego TW Delegat, który w swoim kazaniu skierowanym do strajkujących stoczniowców skupił się na "obowiązku pracy", ks Hilary Jastak odważnie mówił o jedności (solidarności) i prawie człowieka do wolności.

Zapraszamy do wsparcia. Kliknij TUTAJ

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

 

Galeria

zdjecie: 129320
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry