"Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920"

Tadeusz Markiewicz UMMarki ObwodnicaMarek

 14 sierpnia 2020    13:05

Wczoraj weszła w życie uchwała Rady Miasta Marki w sprawie nadania nazwy odcinkom drogi ekspresowej S8 przebiegającym przez Marki. Udając się na uroczystości w Ossowie i Radzyminie organizowane z okazji 100 rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami pojedziemy "aleją Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920".

Jest to wspólna inicjatywa samorządów Marek, Zielonki, Kobyłki, Wołomina, Radzymina, Klembowa i Dąbrówki, do której przyłączają się pozostałe gminy, przez które przebiega droga ekspresowa S8 między Warszawą a Białymstokiem. Idea utworzenia Trasy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w jubileuszowym roku stulecia wiktorii polskiego żołnierza na przedpolach Warszawy, zyskała aprobatę ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Jutro, przed rozpoczęciem obchodów w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Ossowie, przy trasie S8 w miejscowości Emilianów odsłonięty zostanie pamiątkowy głaz z nową nazwą trasy, która przypominać będzie kolejnym pokoleniom o przełomowej bitwie w dziejach Europy. W uroczystości udział wezmą przedstawiciele rządu oraz samorządowcy.

PP

Galeria

zdjecie: 129323
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry