W PAŁACYKU PO BITWIE publikacja z okazji 100-lecia BITWY WARSZAWSKIEJ

START:    10 września 2020

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 15 sierpnia 2020    19:11

Szanowni Państwo,

Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga przygotowało jubileuszową publikację pt. "W Pałacyku po Bitwie", która nadaje nowy wymiar mareckiej historii upamiętnionej tablicą informacyjną na Pałacyku Briggsów odsłoniętą w 2004 r.

 

Publikacja ukazuje ŻYCIE ANGIELSKIEJ RODZINY BRIGGSÓW NA TLE BURZLIWYCH DZIEJÓW POLSKI ZAGROŻONEJ BOLSZEWICKĄ NAWAŁĄ.

 

Sztab dowodzenia i kwatera generałów -  gen. JANA RZĄDKOWSKIEGO i gen. LUCJANA ŻELIGOWSKIEGO w Pałacyku Briggsów dają Anglikom możliwość dowiadywania się o sytuacji na froncie z pierwszej ręki jak również obserwowania z okien Pałacyku ruchliwej Szosy Radzymińskiej -  przemarszu 85. Pułku Strzelców Wileńskich na pole bitwy pod Radzyminem czy transportu trumien poległych bohaterów kpt. Ryszarda Dowbor-Zapolskiego i por. Stefana Pogonowskiego. 

 

Publikacja, będąca zwieńczeniem 5-letniej działalniści sekcji teatralnej Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, zawiera kolekcję zdjęć z trzech różnych miejsc w Markach, gdzie w Roku Jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Stowarzyszenie wystawiło inscenizację gloryfikującą opatrznościowe zwycięstwo oręża polskiego z 1920 r.:

- Marecki Ośrodek Kultury, 16 czerwca 2018,

- oranżeria Pałacyku Briggsów, 14 października 2018 r.

- Szkoła Podstawowa Nr 1, 9 listopada 2018 r. 

Książeczkę z inscenizacją, wzbogaconą o niepublikowane wcześniej ŚWIADECTWO NAOCZNEGO ŚWIADKA PANIKI i POPŁOCHU w SZEREGACH BOLSZEWIKÓW, które były spowodwane UKAZANIEM się na niebie nad Radzyminem MATKI BOŻEJ oraz

APELEM PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ autorstwa Ryszarda Mariana Sawickiego, zatwierdzonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej 23 lipca br.  

MOŻNA  ZAKUPIĆ:

w siedzibie Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga w Markach przy ul. Ząbkowskiej 64.

Zbigniew Paciorek   tel. 606 873 795

Bogusława Sieroszewska tel. 501-093-525

 

- w księgarni przy ul. Małachowskiego 1 w Pustelniku

-  w  punkcie AND  druk/ pieczątki/ksero/ u  Arkadiusza Wasążnika ul. Piłsudskiego 143B w Pustelniku 

tel. 501262298

Galeria

zdjecie: 129324
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry