Hałas z obwodnicy zmniejszy się

Paweł Pniewski UMMarki ObwodnicaMarek

 19 sierpnia 2020    15:50

GDDKiA ogłosiła przetarg na zwiększenie ochrony akustycznej

Wieloletnie starania mieszkańców naszego miasta mogą przynieść wreszcie wymierne efekty. W 2013 r. (gdy już wiadomo było, że obwodnica Marek powstanie) rozpoczęli akcję, której celem było zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż tak potrzebnej trasy. Niestety, inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie uwzględnił tych apeli na etapie projektowania i budowy. Dopiero badania akustyczne, wykonane po otwarciu drogi na zlecenie GDDKiA oraz miasta, wykazały, że lepsza ochrona jest niezbędna. Przekroczenia norm hałasu zanotowano na: Wiejskiej, Pałacowej, Wojskiego, Kosynierów, Szpitalnej, Ząbkowskiej, Pomorskiej, Warmińskiej, Kujawskiej, Skłodowskiej i Szkolnej. W tej sytuacji GDDKiA zadeklarowała ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wykonanie lepszych zabezpieczeń dla mieszkańców. W poniedziałek (17 sierpnia) ukazało się ogłoszenie o postępowaniu. W Programie Funkcjonalno-Użytkowym znajdują się m.in. budowa i podwyższenie ekranów akustycznych.

- Dziękuję wszystkim zdeterminowanym mieszkańcom. Nasze wspólne, wieloletnie starania mają szansę przynieść oczekiwany efekt – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Termin składania ofert mija 18 września. Zwycięzca przetargu będzie mieć 13 miesięcy na realizację prac.

WPZ

Galeria

zdjecie: 129334
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry