Pod biało-czerwoną

START:    11 listopada 2020    18:00

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego UMMarki

 12 września 2020    21:09

Rządowy projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie z budżetu państwa zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. W dniu inauguracji tej inicjatywy zgłosiłem nasze miasto do projektu, a szanse na otrzymanie środków na zakup i instalację masztu są ogromne. Wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. W przypadku naszego miasta wystarczy zebrać 500 wirtualnych głosów poparcia mieszkańców. To jedynie niewielki procent głosów, jakie oddawaliśmy wspólnie w konkursach na Podwórka Talentów Nivea, które powstały przy Sportowej i Żeromskiego, czy też na mobilne miasteczko ruchu drogowergo, które od prawie 5 lat odwiedza mareckie szkoły podstawowe.

Choć w Markach mamy już 3 maszty, na których przez cały rok powiewa biało-czerwona flaga narodowa (przy ratuszu, przy Pomniku Żołnierzy 1920 roku oraz na Skwerze Pamięci Narodowej), to uważam, że warto postarać się o kolejny, który miasto może otrzymać zupełnie bezpłatnie. Na wymianę czekają np. wysłużone maszty przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Strudze.

Uprzedzając komentarze mieszkańców, którzy uważają, że kolejny maszt jest nam niepotrzebny, a środki te można efektywniej wykorzystać informuję, że program "Pod Biało-Czerwoną" zakłada przeznaczenie środków jedynie na sfinansowanie budowy masztu z flagą państwową, a w przypadku ewentualnego zwycięstwa w plebiscycie zdobytych środków nie można przeznaczyć na inny cel.

Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do głosowania na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Będzie mi bardzo miło, jeśli w rubryce "imię i nazwisko lidera" w formularzu na stronie wpiszecie Państwo moje nazwisko.  Obyśmy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Żołnierzy AK w Strudze świętowali przy nowym maszcie, na którym dumnie powiewać będzie flaga biało-czerwona!

Galeria

zdjecie: 129356
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry