W sprawie placu zabaw przy SP1

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego SP1

 24 września 2020    21:27

W ubiegłą środę spotkałem się z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Markach, żeby omówić sprawę ewentualnej budowy nowego placu zabaw na terenie Orlika.

Sytuacja na terenie obiektu przy Okólnej jest bardzo skomplikowana z racji wytyczenia nowych dróg pożarowych po rozbudowie szkoły, które przebiegają przez pusty obecnie plac po skate parku i nie mogą zostać niczym zabudowane ze względów bezpieczeństwa. Z drugiej strony, z roku na rok zwiększa się liczebność uczniów w najmłodszych klasach, a co za tym idzie taki plac zabaw zdecydowanie umiliłby pobyt w szkole maluchom.

Rozmawiałem już w tej sprawie z burmistrzem Jackiem Orychem oraz zastępcą burmistrza Dariuszem Pietruchą, którzy obiecali dogłębnie przeanalizować skomplikowany temat wspólnie z urzędnikami z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Marki.

Wierzę, że po analizie planów ewakuacji szkoły, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz uwarunkowań terenowych uda się wypracować optymalne rozwiązanie.

Galeria

zdjecie: 129370
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry