Edukacyjna akcja rowerowa przed szkołami

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 5 października 2020    11:31

Co roku koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego i mareccy policjanci sprawdzają, czy dzieci, które jeżdżą do szkoły na rowerze, są odpowiednio przygotowane. Oceniają, czy pojazd jest we właściwym stanie technicznym, czy jest prawidłowo oświetlony i ma sprawne hamulce, czy jego użytkownik jeździ w kasku i odblaskowej koszulce oraz wreszcie - czy zna przepisy ruchu drogowego. Akcja odbędzie się pod wszystkimi szkołami w Markach między 19 a 23 października.

- Przeprowadzimy szybki przegląd roweru, będziemy też rozdawać gadżety, zwiększające bezpieczeństwo dzieci na drodze – podkreśla Paweł Paczek, koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

Sprawa jest bardzo ważna. Z policyjnych raportów wynika, że w 2019 r. w całym kraju rowerzyści uczestniczyli w 4426 wypadkach drogowych. Zginęło w nich 258 rowerzystów, a rany odniosło 3999 osób. Niewielką pociechą jest fakt, ze w porównaniu z 2018 r. liczba wypadków z udziałem rowerzystów zmniejszyła się o 6 proc.

- W Markach staramy się, by do takich wypadków nie dochodziło. Prowadzimy zajęcia w szkołach i przedszkolach, mamy dwa miasteczka ruchu drogowego, powstają kolejne odcinki dróg rowerowych. Wiele zależy jednak od samych rodziców. To oni powinni świecić przykładem – jeździć w kasku, dobrze oświetlonym i przygotowanym rowerem – podkreśla Paweł Paczek.  

Galeria

zdjecie: 129384
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry