1 grudnia 2007 20:01
Porządek obrad przewidywał 5 punktów ?merytorycznych?. Żadnych zmian do porządku obrad nie zgłoszono. Komisja przystąpiła do obrad zgodnie z planowanym porządkiem.
Pierwszy punkt, sformułowany cokolwiek tajemniczo, brzmiał: Przedstawienie informacji z realizacji 5. punktu Planu Pracy Komisji Rewizyjnej na 2007 rok.
Okazało się, że chodzi o informację o realizacji tematu ? ewidencja terenów zielonych, które mogą służyć rekreacji. Komisja zapoznała się 10 października z ewidencją terenów zielonych, które mogą być przeznaczone na małe tereny rekreacyjne. Materiał przygotowali radni ? Bogusław Dąbkowski oraz Ryszard Korotko. Zewidencjonowano 12 takich terenów.
Komisja opracowała wnioski, jakie dalsze kroki należałoby podjąć. Informacja została przyjęta jednomyślnie. Radny Dąbkowski zgłosił propozycję, aby dla każdego z zaewidencjonowanych punktów została założona odrębna teczka. Chodzi o to, aby można było zawsze zajrzeć do dokumentacji. Nie usłyszałam natomiast, co dalej ma się stać z wnioskami komisji. Przypuszczam, że trafią do burmistrza.
Komisja następnie zajęła się skargą Ogólnopolskiego Ruchu Ochrony Interesów Lokatorów, Oddział w Markach na decyzję Burmistrza Miasta Marki, dotyczącą pobieranie opłat za wodę z ujęć ulicznych od lokatorów budynków komunalnych.
Skarga taka była już rozpatrywana na posiedzeniu komisji w dniu 7 listopada.
Komisja w głosowaniu (3/-/1) uznała skargę za bezzasadną. Na obecnym posiedzeniu komisji przewodnicząca przedstawiła projekt uchwały Rady Miasta w tej sprawie - skargę uznaje się za bezzasadną. Uzasadnienie stanowi załącznik do projektu uchwały. Komisja w głosowaniu (3/-/1) przyjęła projekt uchwały.
Kolejnym punktem porządku obrad było zapoznanie się z przesłaną przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie, skargą Pani K. Kominek na działalność Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.
Komisja postanowiła wystąpić do Ośrodka z prośbą o wyjaśnienia.
Nadeszła pora na zgłaszanie propozycji do planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2008 rok. Nikt nic nie zgłosił. Na wniosek przewodniczącej postanowiono przełożyć ten punkt na następne posiedzenie komisji.
Sprawy różne.
Wnioski do projektu budżetu na 2008 rok.
Komisja przesłała wcześniej jeden wniosek o zabezpieczenie w budżecie miasta kwoty 30 tysięcy złotych na urządzanie enklaw zieleni. Na tym posiedzeniu postanowiono wystąpić z kolejnym wnioskiem o zrobienie projektu odwodnienia domów komunalnych, tak zwanych ?kamienic?. Za wnioskiem głosowali wszyscy radni obecni na posiedzeniu komisji.
Radny Dąbkowski (?) przypomniał, że co prawda Rada Miasta może zmienić przedstawiony przez Burmistrza projekt budżetu. Lecz zwiększając wydatki, radni muszą wskazać skąd wziąć na to pieniądze. Czyli inaczej mówiąc, na jaki cel przeznaczyć mniejszą kwotę.
Przedstawił w związku z tym swoje spostrzeżenia do tyczące wydatków w oświacie. Są to wydatki związane z kosztami usług telekomunikacyjnych. Dla przykładu podał, że w Szkole Podstawowej Nr 4 wydatki na telefony w TP SA wynoszą około 3 500 zł rocznie. Natomiast w Szkole Podstawowej Nr 2 sięgają 13 tysięcy złotych. A to oznacza ni mniej nie więcej tylko około 60 złotych dziennie na rozmowy telefoniczne.
W Mareckim Ośrodku Kultury wydatki wynoszą odpowiednio ? 6 tysięcy TP SA i 4 tysiące złotych na telefony komórkowe.
Radny zaproponował zwrócenie uwagi na te koszty, ponieważ dysproporcje w ich wielkościach są zastanawiające. A trzeba wskazać źródło finasowania składanych propozycji do zmian w budżecie.
Na tym komisja zakończyła swoje posiedzenie.
Krystyna Siennicka
Źródło: nagranie z posiedzenia komisji
http://marki.pl/nagrania/rew/rew_20_2007-11-28_4.6MB.mp3
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa